Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Skikrosařka Zemanová potvrdila formu pátým místem v Innichenu

Innichen (Itálie) – Andrea Zemanová dojela pátá v závodu Světového poháru v Innichenu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Zvítězila Němka Heidi Zacherová před vedoucí ženou seriálu Annou Holmlundovou ze Švédska. Mezi muži vyhrál Francouz Jean Frederic Chapuis.

Skikrosařka Andrea Zemanová (druhá zprava)
zdroj: APA autor: Michael Gruber

Dvaadvacetiletá Zemanová postoupila do závodu díky čtvrtému místu z páteční kvalifikace. Dnes vyhrála čtvrtfinálovou rozjížďku, ale v semifinále dojela třetí za Zacherovou a Holmlundovou. Chuť si spravila výhrou v malém finále. "Poprvé v kariéře vyhraný malý finále a páté místo!" radovala se Zemanová.

Popáté v kariéře skončila Zemanová v desítce Světového poháru. Lépe dopadla jen letos v Aare, kde díky druhému místu stála na stupních vítězů.

Šanci dostat se do velkého finále bude mít Zemanová v neděli, kdy se pojede v Innichenu další závod, do kterého se kvalifikovala třetím časem. "Zítra další boj o medaili," vyhlásila skikrosařka, které pomáhá i Tomáš Kraus.

Výsledky závodu SP ve skikrosu v Innichenu

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Leman (Kan.), 3. Rohrweck (Rak.), 4. Midol (Fr.), 5. Flišar (Slovin.), 6. Fiva (Švýc.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Delbosco (Kan.) 286 b., 2. Chapuis 270, 3. Leman 260.

Ženy: 1. Zacherová (Něm.), 2. Holmlundová, 3. Näslundová (obě Švéd.), 4. Baronová (Fr.), 5. Zemanová (ČR), 6. Bergerová Sabbatelová (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Holmlundová 360, 2. Baronová 204, 3. Zacherová 198, ...13. Zemanová 91.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy