Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Skikrosařka Kučerová ve 33 letech ukončila kariéru, teď chce trénovat v zahraničí

Skikrosařka Nikol Kučerová ukončila ve 33 letech kariéru. Nová předsedkyně komise sportovců Českého olympijského výboru se chce věnovat trénování, v nejbližší době v zahraničí. Kučerová startovala na hrách v Soči, Pchjongčchangu i Pekingu, ve Světovém poháru byla nejlépe třetí v Innichenu v roce 2010. Uzavřít kariéru se rozhodla po nepovedené sezoně i kvůli nevyhovujícímu zázemí.

Nikol Kučerová
zdroj: twitter.com/MVP Sport

O konci přemýšlela už dlouho. Loni ji k pokračování motivovalo mistrovství světa, zimu si však neužila.

"Sezona byla bohužel strašná. Krátce před ní nás najednou opustili polští trenéři a servismani, se kterými jsme spolupracovali, materiál od nich taky nebyl v nejlepší kondici a my jsme to pak honili, jak se dalo. Udělala jsem maximum možného, ale stejně jsem z toho byla víc frustrovaná, než že by mě to těšilo," přiznala.

Cení si, že končí zdravá. "Abych mohla porážet holky, na které mám, což ukazují tréninky, tak bych musela mít minimálně podobné zázemí. Je to jedno s druhým. Nechci, aby to vypadalo, že si stěžuju. Hodně se to ve mně na posledních závodech pralo, protože lyžování jako takové mě strašně baví, ale tohle byly ty nejzávažnější důvody, proč skončit. Jednou to přijít muselo a zase končit zraněním taky není ten nejlepší způsob. Jsem zdravá, a to je ve skikrosu dost velký úspěch," usmála se.

Kučerová si dodělá studium sportovní diplomacie a učitelství a plány má jasné.

"Příští rok se hodlám věnovat trénování hlavně juniorů a pomáhat s pár dospělými. Chtěla jsem zůstat ve svém týmu a pomoci jim, ale tam se pro mě aktuálně bohužel nenašlo místo, takže půjdu předávat zkušenosti do zahraničí," řekla.

"Současně jsem se nedávno stala předsedkyní komise sportovců na Českém olympijském výboru a u nás v Benešově u Semil jsem v zastupitelstvu, takže se rozhodně nudit nebudu," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články