Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hry na přelomu tisíciletí

Skikrosařka Kučerová ještě zdaleka nekončí a k závodění se vrací talentovaná Cholenská

Čeští akrobatičtí lyžaři povětšinou doléčili zranění a jsou připraveni na nadcházející sezonu v dobrém rozpoložení. Skikrosařka Nikol Kučerová se ve 33 letech chystá na třináctý ročník Světového poháru. Naskočí do ní i skikrosařská naděje Diana Cholenská, kterou přetržený zkřížený vaz v koleně připravil o Hry v Pekingu. Její reprezentační kolega Daniel Paulus léčil zlomený krček stehenní kosti, další skikrosařka Dana Harvey si poranila páteř, skokan v disciplíně Big Air Štěpán Hudeček měl zlomenou lýtkovou kost a boulařka Eliška Coufalová si přetrhla zkřížený vaz v koleně.

Je nám líto, video expirovalo.
Akrobatičtí lyžaři doléčili zranění, do závodů naskočí i Cholenská

"Devadesát procent závodníků, kteří byli zraněni, jsou stoprocentně v pořádku a jsou zpátky. Eliška Coufalová by se měla na lyže postavit do měsíce. U Dany Harvey si rekonvalescence vyžádá ještě více času, ale i u ní jde vše, jak má," předseda úseku akrobatického lyžování Roman Dalecký.

Jako první vstoupil do sezony Světového poháru Hudeček, který koncem října obsadil 32. příčku v Churu. Ve druhém kole se pokusil o nový skok, který natrénoval na soustředění na Novém Zélandu, ale neustál ho. "Tenhle trik jsem zkusil teprve potřetí v životě na sněhu a byl to skvělý pocit. Na to, že to byl první závod sezony, tak se mi to v rámci možností povedlo dobře," řekl.

Kučerovou zlákalo i MS v Bakuriani

Nejzkušenější česká reprezentantka Kučerová po sezoně zvažovala, co dál. Zklamal ji výkon na olympijských hrách v Pekingu i následný Světový pohár v ruském středisku Sunny Valley, kde se mělo závodit těsně po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. Všichni zahraniční účastníci tam na protest odmítli nastoupit do kvalifikace a báli se, aby se vůbec dostali domů.

Nakonec se elitní česká skikrosařka rozhodla pokračovat v kariéře. I proto, že mistrovství světa v roce 2023 se uskuteční v gruzínském Bakuriani, kde byla v roce 2021 sedmá. "Mně se v Bakuriani moc líbilo, nejen ta trať, ale i ty hory kolem," vzpomínala. Tamní středisko není tak vyzkoušené jako tradiční destinace SP. Proto není úplně jasné, jak tam bude trať vypadat. "To mi většinou vyhovuje," poznamenala Kučerová.

Znovu bude po závodech cestovat s devatenáctiletou Cholenskou. "Bez ní byla dost nuda na pokoji. Když jsem sama na závodech, všechno se soustředí na mě. Není tam to vypnutí. Když jdeme na pokoj, řešíme i jiné věci," vyprávěla Kučerová.

V létě se kvůli nedostatku sněhu na ledovcích nedostala na lyže, místo toho víc pracovala na kondici. "Začali jsme trénovat s atletickou trenérkou Danou Jandovou. Moc se mi to líbilo, vyhovovalo mi to. Uvidíme, jak se to projeví na sněhu," pochvalovala si Kučerová přípravu s někdejší trenérkou překážkářky Zuzany Hejnové.

Vzhledem k pozdnímu návratu na sníh jí vyhovuje, že byl zrušen úvodní závod SP ve francouzském Les Deux Alpes, který měl být už na začátku listopadu. "Vypadá to, že bude zrušený i ten druhý na začátku prosince ve Val Thorens. Pro mě jedině dobře," dodala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články