Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Skikrosaři absolvovali testovací závody v Soči, Kraus nebodoval

Soči - Skikrosaři testovali olympijské tratě na závodech v Soči. Tomáš Kraus nenapodobil úspěch z minulého podniku v německém Grasgehrenu, kde dokázal přidat jubilejní patnáctý triumf v závodech světového poháru v kariéře. V Rusku český reprezentant nepostoupil z kvalifikace, ale udržel průběžné třetí místo v hodnocení seriálu. Kvalifikaci opanoval Viktor Öhling Norberg ze Švédska, který byl nejrychlejší i ve vyřazovacích jízdách až do finále. Mezi ženami zvítězila Kanaďanka Klesey Serwaová.

Tomáš Kraus
zdroj: ČTK autor: Michal Krumpanzl

Krausovi se necelý týden před domácím světovým pohárem v Harrachově závod elitního seriálu nevydařil. Na olympijské trati pro hry v roce 2014 obsadil v kvalifikaci 54. místo a nepostoupil do vyřazovacích bojů. Dvojnásobný mistr světa tak zaznamenal nejhorší umístění v kariéře.

Osmatřicetiletý Kraus ztratil v kvalifikaci na nejlepšího 2,71 sekundy. O jednu setinu ho porazil druhý český skikrosař Jakub Kopřiva. Kvůli nepříznivému počasí byla kvalifikace přeložena z pondělí na dnešek před závodem a za Krausovým výpadkem byla podle všeho špatná volba lyží.

"Dneska bylo hezky, trať krásná, ale minulé dny bylo všechno špatně včetně počasí. Kvalita sněhu a sněhové podmínky se měnily rychle, tak jsme zkusili jedny starší lyže s jiným typem skluznice, které jsme si nechávali na příští rok, ale tento risk vůbec nevyšel..." uvedl Kraus, jenž si i tak udržel průběžné třetí místo v SP.

Do vyřazovacích bojů naopak prošla Nikol Kučerová, jež obsadila třetí místo ve své osmifinálové rozjížďce a byla klasifikována na 19. pozici. Závod vyhrála Kanaďanka Kelsey Serwaová, mezi muži triumfoval vítěz kvalifikace Viktor Öhling Norberg ze Švédska.

Skikrosový program v Harrachově začne sobotní kvalifikací, o body do SP se pojede v neděli.

Výsledky SP v Soči:

Muži: 1. Öhling Norberg (Švéd.), 2. Delbosco (Kan.), 3. Schauer (Něm.), 4. Fiva (Švýc.), ...53. Kopřiva, 54. Kraus - nepostoupili z kvalifikace. Průběžné pořadí SP: 1. Fiva 474 b., 2. Niederer (Švýc.) 429, 3. Kraus 322, ...48. Kopřiva 15.

Ženy: 1. Serwaová, 2. Thompsonová (obě Kan.), 3. Smithová, 4. Serainová (obě Švýc.), ...19. Kučerová. Průběžné pořadí SP: 1. Smithová 476, 2. Davidová (Fr.) 416, 3. Serwaová 401, ...34. Kučerová 35, 40. Chárová 19.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy