Näslundová pevně vládne SP ve skikrosu, triumfovala i v Arose

Noční závod Světového poháru ve skikrosu ve švýcarském zimním středisku Arosa, který byl třetí v této sezoně, patřil francouzskému lyžaři Tchiknavorianovi a Švédce Näslundové.

Skikrosu v Arise vládli Tchiknavorian a Näslundová

Švédská reprezentantka, která je už v šestadvaceti letech legendou a nejlepší skikrosařskou historie, jen potvrdila svoji nadvládu, když zopakovala svůj triumf z předešlých dvou závodů.

Tchiknavorian vyhrál letos poprvé, když vydělal na souboji Kanaďana Howdena a Němce Hornka, kteří rameno na rameno bojovali o vítězství, a nakonec se smál ten třetí. Němec byl poté ještě za nečistou jízdu připraven o třetí příčku, na níž nakonec skončil Mobärg ze Švédska.

Závod SP ve skikrosu v Arose (Švýcarsko):

Muži: 1. Tchiknavorian (Fr.), 2. Howden (Kan.), 3. Mobärg (Švéd.).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Graf 150, 2. Rohrweck (oba Rak.) 127, 3. Tchiknavorian 124.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Thompsonová (Kan.), 3. Maierová (Něm.).

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Näslundová 300, 2. Thompsonová 189, 3. Maierová 160.