Studio Time Out

Nadějná budoucnost českého skikrosu. Kašparová byla čtvrtá na MS juniorů

Dvacetiletá Klára Kašparová obsadila čtvrté místo na mistrovství světa juniorů ve skikrosu. Z boje o medaili ji ve finále šampionátu v rakouském Reiteralmu vyřadil pád.

Skikros
zdroj: ČTK/AP/ autor: Felix Kaestle

"Medaile mě určitě mrzí. Na druhou stranu je to pro mě motivace získat ji na nějaké další velké akci," uvedla Kašparová.

"Klára lyžovala nejen dobře technicky, ale i takticky. Je to potvrzení její dobré formy po třetím místě na univerziádě v Rusku před dvěma týdny," pochválil závodnici trenér Zdeněk Šafář.

Titul získala Kanaďanka Zoe Choreová. Před Kašparovou se umístily ještě Švýcarka Talina Gantenbeinová a Němka Celia Funklerová.

Výsledky MS juniorů ve skikrosu

Junioři: 1. Mobärg (Švéd.), 2. Rowell (Kan.), 3. Crawford (Austr.), ...28. Lank, 52. Petřek, 63. Kunc (všichni ČR).

Juniorky: 1. Choreová (Kan.), 2. Gantenbeinová (Švýc.), 3. Funklerová (Něm.), 4. Kašparová, ...19. Neumanová (obě ČR).