Kučerové v posledním závodě před olympiádou znovu uteklo semifinále až v závěru jízdy

Skikrosařka Nikol Kučerová před Hrami v Pekingu opět atakovala první desítku a skončila těsně za ní. V olympijské generálce skončila na Světovém poháru v Idre Fjäll ve Švédsku dvanáctá, o příčku horší než v sobotu. Devátý triumf v desátém závodu sezony oslavila domácí hvězda Sandra Näslundová.

Čtvrtfinálová jízda v Idre Fjäll s Nikol Kučerovou

Dvaatřicetiletá Kučerová postoupila v této pohárové sezoně do semifinále jen před Vánoci v Innichenu, kde skončila sedmá. Dnes si připsala třetí nejlepší výsledek.

Ve čtvrtfinálové jízdě skončila třetí, o postupovou příčku ji v závěru připravila Jole Galliová z Itálie. Mužský závod vyhrál stejně jako v sobotu Švýcar Ryan Regez.

Skikrosařky na olympijských hrách pojedou závod 17. února. Účast druhé české lyžařky Diany Cholenské je velmi nejistá, neboť má z předchozího dílu Světového poháru v Kanadě přetržený přední zkřížený vaz v koleně.

SP ve skikrosu v Idre Fjäll (Švédsko):

Muži: 1. Regez (Švýc.), 2. Mobärg (Švéd.), 3. Place (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 14 závodů): 1. Regez 477, 2. Tchiknavorian 477, 3. Midol (oba Fr.) 441.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Grilletová Aubertová (Fr.), 3. Ofnerová (Rak.), ...12. Kučerová.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 14 závodů): 1. Näslundová 950, 2. Smithová (Švýc.) 566, 3. Thompsonová (Kan.) 389, ... 18. Kučerová 156, 32. Cholenská 38.