Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Řecko - římský zápas

Skokané zpátky na Ještědu. Podmínkou je výměna nájezdové stopy

Světová skokanská elita by mohla za dva roky přijet do Liberce. Závody Světového poháru na Ještědu jsou v kalendáři v termínu 9. a 10. ledna 2021. O rok dříve by měli skokané přijet 19. a 20. září na letní Grand Prix, ale podmínkou mezinárodní federace FIS je plánovaná výměna nájezdové stopy. 

Skokanský můstek na Ještědu
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Liberec jsme zařadili na listinu, a to jak pro léto 2020, tak i do zimního programu následující sezony 2020/21. Teď už vše záleží na Liberci, my s ním ale počítáme," řekl ředitel SP Walter Hofer.

Liberecký areál má od letoška obnovený certifikát FIS k pořádání mezinárodních klání, ale s jednou podmínkou. "Aby se v Liberci v létě i v zimě mohlo závodit, musejí tam vyměnit nájezdovou stopu. Víme, že to bude stát nemálo peněz, ale to už je věcí Liberce," konstatoval.

S výměnou nájezdové stopy, díky čemuž by se zkrátila příprava můstku ze současných čtrnácti dnů na dva, či s instalací větrných bariér se počítá v projektu asi za 30 milionů korun. Liberecký kraj je připraven investovat 7,5 milionu.

"Byla by škoda, kdyby skokanský areál postupně chátral," řekl náměstek hejtmana Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj). Projekt by mohl být financován i z dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, o které musí požádat město.

Skiareál s můstky má v pronájmu od města společnost TMR Ještěd a můstky prošly letos dvouměsíční opravou za zhruba půl milionu korun.

Zimní Světový pohár by se do Liberce mohl vrátit po 13 letech. Naposledy se zde skákalo v rámci elitního seriálu v roce 2008 a o rok později areál hostil mistrovství světa v klasickém lyžování.

Další dva pokusy o návrat nevyšly - v roce 2015 byl SP zrušen kvůli finančním potížím a z různých důvodů lyžařský svaz nakonec upustil i od pořádání loňského závodu Grand Prix i Světového poháru letos v lednu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy