Volejbalový magazín

Sjezdařské finále v Andoře zvládli nejlépe Štuhecová a Kriechmayr

V Andoře vrcholí Světový pohár lyžařů. Na programu už byl mužský sjezd, který vyhrál švýcarský lyžař Vincent Kriechmayr. Za ním se seřadili Romed Baumann a Andreas Sander. Malý křišťálový glóbus za disciplínu získal Aleksander Aamodt Kilde. Mezi ženami byla nejrychlejší Ilka Štuhecová před Sofií Goggiovou. Druhá jmenovaná získala malý glóbus.

Štuhecová vyhrála s půlsekundovým náskokem a po lednovém triumfu v Cortině si připsala druhý úspěch ve sjezdu v sezoně. Na třetím místě skončila Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska, která za dvaatřicetiletou Slovinkou zaostala o 81 setin.

Goggiaová druhým místem zakončila úspěšnou sezonu v nejrychlejší disciplíně. V devíti závodech si připsala pět vítězství a tři druhá místa. Potřetí za sebou navíc ovládla pořadí sjezdu a celkově získala malý glóbus počtvrté.

Kriechmayr si pro vítězství dojel s náskokem devíti setin před Baumannem, který se na pódium dostal poprvé v probíhající sezoně. Sander na třetí příčce za jednatřicetiletým Rakušanem zaostal o třináct setin.

Kriechmayr slaví čtvrtý sjezdový triumf v ročníku. Mistr světa z roku 2021 jako jediný dokázal narušit nadvládu Aleksandera Aamodta Kildeho, který vyhrál ve zbývajících šesti závodech a už před dvěma týdny si zajistil obhajobu malého glóbu za triumf v disciplíně.

Tentokrát skončil norský lyžař na dělené šesté příčce se ztrátou tří desetin na Kriechmayra. Již jistý vítěz celkového pořadí Světového poháru Marco Odermatt ze Švýcarska, který ovládl sjezd na mistrovství světa, obsadil tentokrát se sekundovou ztrátou patnáctou příčku.

Finále SP ve sjezdovém lyžování v Soldeu (Andorra) - sjezd:

Muži: 1. Kriechmayr (Rak.) 1:26,59, 2. Baumann -0,09, 3. Sander (oba Něm.) -0,13, 4. Hemetsberger (Rak.) -0,23, 5. Paris (It.) -0,27, 6. Kilde (Nor.) a Casse (It.) oba -0,30.

Konečné pořadí sjezdu (po 10 závodech): 1. Kilde 760, 2. Kriechmayr 614, 3. Odermatt (Švýc.) 462, 4. Clarey (Fr.) 343, 5. Crawford (Kan.) 326, 6. Casse 288.

Průběžné pořadí SP (po 35 z 38 závodů): 1. Odermatt 1842, 2. Kilde 1280, 3. Kristoffersen (Nor.) 1014, 4. Kriechmayr 953, 5. Meillard (Švýc.) 831, 6. Braathen (Nor.) 824, ...137. Zabystřan (ČR) 12.