Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Denmark Open

Shiffrinová má velké ambice i ve sjezdu. Do sezony vstoupí v Lake Louise

Je známá jako královna lyžařského slalomu, v nadcházející sezoně chce však Mikaela Shiffrinová naplno zasáhnout i do rychlostních disciplín. Dvojnásobná olympijská vítězka oznámila, že plánuje start v Lake Louise, kde jsou na programu dva sjezdy a super-G.

Mikaela Shiffrinová
zdroj: AP autor: Gabriele Facciotti

"Po celou kariéru se budu vždycky soustředit na technické disciplíny, ale rychlost miluju a Lake Louise mám obzvlášť ráda. Takže to teď plánuju takhle," řekla Shiffrinová. "Nejspíš ale nepojedu každý rychlostní závod, to zkrátka není možné," dodala k výhledu na sezonu.

Shiffrinová si připsala první výhru v rychlostní disciplíně v SP právě v Lake Louise, kde v roce 2017 ovládla sjezd. O rok později v kanadském zimním středisku vybojovala výhru v super-G.

Nový ročník zahájí tradičně koncem října obří slalom v Söldenu, který v roce 2014 Shiffrinová vyhrála. V uplynulé sezoně se vrátila k závodění až v listopadu po desetiměsíční pauze, kterou si vybrala po náhlém úmrtí otce i kvůli následným problémům se zády. S výjimkou mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo, kde vyhrála kombinaci a bronz v super-G, ale závodila jen v technických disciplínách.

"Minulý ročník byl trochu jako comeback. A zkrátka jsem neměla na víc, než se soustředit jen na slalom a obřák," konstatovala vítězka šedesáti devíti závodů SP, jež během kariéry třikrát ovládla celkové hodnocení seriálu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy