ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Riiber začal novou sezonu ve vítězném stylu. Z Čechů bodoval pouze Portyk

Českým sdruženářům vstup do Světového poháru ve finské Ruce příliš nevyšel. Nejlépe se předvedl Tomáš Portyk, který posbíral první body za 27. místo. Jan Vytrval a Ondřej Pažout skončili po nepodařených pokusech poblíž chvostu startovního pole. Zvítězil suverén posledních sezon Jarl Magnus Riiber.

Portyk, který se po minulé sezoně potýkal se zdravotními problémy, po skoku figuroval na 24. místě s pokusem dlouhým 125,5 metru. V běžecké části mírně ztratil a za vítězem zaostal o 2:45,5 minuty. Jan Vytrval obsadil 45. příčku, Ondřej Pažout byl hned za ním.

Čtyřiadvacetiletý Riiber závodu dominoval už od skokanské části, kterou vyhrál pokusem dlouhým 140,5 m. V běhu na pět kilometrů nedal soupeřům šanci a připsal si celkově 37. vítězství v SP. Druhého Rakušana Johannese Lampartera porazil o dvacet sekund, třetí skončil další Nor Jens Luuras Oftebro.

Norský suverén posledních let Riiber tak prodloužil svou sérii ve vedení SP. Ve žlutém dresu lídra Nor závodí nepřetržitě od druhého závodu sezony 2018/19.

Úvodní závod SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. J. M. Riiber (Nor.) 12:16,1, 2. Lamparter (Rak.) -20,2, 3. J. L. Oftebro (Nor.) -22,2, 4. Seidl (Rak.) -23,8, 5. Faisst (Něm.) -32,1, 6. Greiderer (Rak.) -45,7, 7. Graabak (Nor.) -47,5, 8. Ilves (Est.) -51,8, 9. Jamamoto (Jap.) -1:16,6, 10. Rydzek (Něm.) -1:26,1, ...27. Portyk -2:45,5, 45. Vytrval -6:33,5, 46. Pažout -6:51,6.