Olympiáda dětí a mládeže 2024

Riiber potvrdil svou třídu a vyhrál ve Val di Fiemme, na body dosáhl jen Vytrval

Před týdnem ještě ve Val di Fiemme závodili elitní běžci na lyžích, nyní už se italské středisko stalo domovem sdruženářů. Z vítězství se radoval Jarl Magnus Riiber, který po skoku disponoval velkým náskokem 40 vteřin na své pronásledovatele. Ten v běžecké části udržel a vyhrál o osm sekund před Finem Herolou a Němcem Geigerem. Z české trojice byl nejlepší osmadvacátý Jan Vytrval, který se zlepšil ze 44. příčky. Následovali Tomáš Portyk (37.) a Ondřej Pažout (42.)

Jarl Magnus Riiber
zdroj: ČTK/ZUMA/ESPA Photo Agency

Třiadvacetiletý Riiber po téměř měsíční závodní pauze na můstku v Predazzu předvedl skok dlouhý 106 metrů a desetikilometrový běh začal s komfortním náskokem na Akita Watabeho.

Ten ve stopě tempu nestačil. Za celkovým šampionem SP z posledních dvou let Riiberem skončili na medailových příčkách Fin Ilkka Herola a Němec Vinzenz Geiger, jenž dominoval před Vánoci oběma závodům v Ramsau.

Vytrval si v běhu polepšil o 16 příček a dostal se do bodované třicítky. Tomáš Portyk, jemuž po skoku patřila 31. pozice, skončil sedmatřicátý a Ondřej Pažout obsadil 42. místo.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

1. J. M. Riiber (Nor.) 28:56,1, 2. Herola (Fin.) -8,4, 3. Geiger -9,8, 4. Riessle -10,8, 5. Frenzel (všichni Něm.) -11,2, 6. Graabak (Nor.) -11,8, 7. Lamparter (Rak.) -11,9, 8. A. Watabe (Jap.) -14,9, 9. Greiderer (Rak.) -17,5, 10. J. L. Oftebro (Nor.) -46,2, ...28. Vytrval -2:16,8, 37. Portyk -3:14,2, 42. Pažout (všichni ČR) -3:46,5.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 17 závodů): 1. J. M. Riiber 460, 2. Geiger 311, 3. Lamparter 301, 4. Riessle 286, 5. J. L. Oftebro 262, 6. Frenzel 243, ...26. Portyk 43, 35. Vytrval 16.