Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Premiéra na velkém můstku. Skokanky na něm budou soutěžit na MS v Oberstdorfu

V německém Oberstdorfu dojde příští rok na premiéru skokanek na lyžích na velkém můstku v rámci mistrovství světa. Pořadatelé oznámili, že tuto soutěž dodatečně na šampionát zařadili. 

Maren Lundbyová
zdroj: ČTK/AP

Ženy tak budou mít téměř identický program jako skokani, kteří absolvují navíc jen soutěž družstev na velkém můstku.

"Ženy už mají v současnosti takovou výkonnost, že nazrál čas na to, aby na mistrovství světa na velkém můstku závodily," komentovala rozhodnutí organizátorů německá reprezentantka Katharina Althausová, trojnásobná světová šampionka v týmových soutěžích a stříbrná olympijská medailistka z Pchjongčchangu.

Závodnice absolvují v Oberstdorfu soutěž na velkém můstku 3. března, dva dny před muži. Elitním skokankám vadí, že se ani v příští sezoně ještě nedočkají závodů na mamutím můstku. Absenci letů v kalendáři Světového poháru považují za diskriminaci.

Zástupci mezinárodní federace FIS toto rozhodnutí obhajují tím, že nejlepších 15 až 20 skokanek je sice už na mamutí můstky připraveno, ale pro zbytek závodního pole by představovaly velké riziko zranění.

Ženy skákaly na MS poprvé v roce 2009 v Liberci. Dosud závodily na malém můstku a ve smíšených týmech. Loni jim přibyla do programu soutěž družstev na malém můstku. Na olympijských hrách startují pouze v soutěži jednotlivkyň na malém můstku. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy