Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Odměna za skvostnou sezonu. Samková je armádním sportovcem roku

Eva Samková je po pěti letech znovu nejlepším armádním sportovcem roku. Na trůn v anketě určené reprezentantům Dukly poprvé dosedla v roce 2014 po triumfu na zimních olympijských hrách v Soči.

Eva Samková
zdroj: DPA autor: Patrick Seeger

Šestadvacetiletá Samková letos prožila skvělou sezonu. Poprvé v kariéře vyhrála seniorské mistrovství světa, kde jí dosud medaile unikala.

Získala také druhý velký křišťálový glóbus, ten první vybojovala v roce 2017. K úspěchům ji dovedl mimo jiné Marek Jelínek, který byl vyhlášen nejlepším trenérem armádního sportovního klubu.

Samková anketu ovládla suverénně. Získala 786 bodů a nechala o 220 bodů za sebou Tomáše Nýdrleho, který se jako první český střelec stal mistrem světa ve skeetu.

Je nám líto, video expirovalo.
Armádní sportovkyní roku je po pěti letech Samková

Třetí příčku obsadil stříbrný medailista z MS v rychlostní kanoistice, kajakář Josef Dostál. Loňská královna Ester Ledecká tentokrát skončila čtvrtá.

Nejlepším závodníkem do 23 let byl zvolen běžec na lyžích Michal Novák. Juniorský mistr Evropy a stříbrný medailista ze seniorského ME ve střelbě z libovolné malorážky Filip Nepejchal se stal nejlepším juniorem. Nejlepším kolektivem jsou znovu parašutisté Dukly Prostějov.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy