Archiv D: 5x trenér

Skoky žen vyhrála Hendricksonová, mužské kvarteto postoupilo

Val di Fiemme - Historicky třetí mistryní světa ve skocích na lyžích se stala Sarah Hendricksonová ze Spojených států amerických. Nejlepší Češka Michaela Doleželová obsadila stejně jako na minulém šampionátu před dvěma lety v Oslu 28. místo, Vladěna Pustková se umístila na 39. pozici a nepostoupila do druhého kola. Do závodu mužů na středním můstku postoupilo kompletní české kvarteto Jan Matura, Jakub Janda, Lukáš Hlava a Roman Koudelka.

Medailistky závodu skokanek na lyžích
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Osmnáctiletá Hendricksonová vedla už po prvním kole a ve druhém odolala ataku největší favoritky Sary Takanašiové. Šestnáctiletá Japonka, vítězka osmi závodů v aktuální sezoně světového poháru, skončila druhá s odstupem 2,7 bodu.

Třetí byla Rakušanka Jacqueline Seifriedsbergerová, z jejíhož bronzu se v Predazzu radovala v roli divačky krajanka Daniela Iraschková, jež nemohla kvůli zranění kolena obhajovat svůj titul z Holmenkollenu.

Osmnáctiletá Doleželová i při třetím startu na šampionátu skončila v závěru třetí desítky. Osmadvacátá byla už před dvěma lety a v roce 2009 při premiéře ženského skoku skončila v Liberci o jednu příčku lépe.

MS v klasickém lyžování 2013 Itálie

Nejlepší český skokan sezony Matura měl účast v sobotním závodu mužů na středním můstku zajištěnou díky postavení ve světovém poháru a jako jediný z Čechů překonal o půl metru stometrovou hranici. Vicemistr světa z roku 2005 Janda byl patnáctý, Hlava dvacátý a Koudelka osm míst za ním. Kvalifikaci vyhrál díky skoku dlouhému 103 metrů Nor Tom Hilde.

Výsledky mistrovství světa v klasickém lyžování:

Ženy - skoky na lyžích: 1. Hendricksonová (USA) 253,7 b. (106+103 m), 2. Takanašiová (Jap.) 251,0 (104,5+103), 3. Seifriedsbergerová (Rak.) 237,2 (104,0+98,5), 4. Mattelová (Fr.) 229,5 (102+95,5), 5. Vogtová (Něm.) 225,4 (99,5+96), 6. Jeromeová (USA) 224,9 (100+98), 7. Sagenová (Nor.) 213,3 (97+94,5), 8. Insamová (It.) 210,5 (96+92,5), 9. Hölzlová (Rak.) 204,3 (95,5+94,5), 10. Kykkänenová (Fin.) 203,2 (92,5+90), ...28. Doleželová 171,8 (85+87,5), 39. Pustková 67,8 (79).