Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR mužů a žen v hale

Norští sdruženáři potvrdili svou třídu, Češi ve štafetách osmí

Čeští sdruženáři skončili ve štafetovém závodě MS na osmé příčce. Čtveřice Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Lukáš Daněk a Ondřej Pažout byla po skoku osmá a stejné umístění udržela i v běžecké části. Zvítězili Norové před Němci a po skoku vedoucími Rakušany. 

MS v klasickém lyžování v Oberstdorfu
zdroj: ČTK/AP autor: Matthias Schrader

Češi se celou běžeckou část pohybovali osamoceně na osmé příčce. Na sedmé Italy se nedotáhli, ale zároveň nechali bezpečně za sebou deváté Američany. Před nejsilnějším běžcem štafety Spojených států amerických Tylerem Fletcherem udržel na druhém úseku náskok Pažout, třináctý muž individuálního závodu na středním můstku.

Daněk a Portyk na něj pak navázali a Češi si ve srovnání s posledními dvěma světovými šampionáty polepšili. Před dvěma lety skončili v Seefeldu devátí, v roce 2017 byli jedenáctí. Na velkých akcích se jim v posledních letech zadařilo lépe jen na ZOH v Pchjončchangu, kde obsadili sedmou příčku.

Je nám líto, video expirovalo.
Tým českých sdruženářů skončil na MS osmý, vyhrálo Norsko

Norové potvrdili roli největších favoritů. Po skokanské části byli čtvrtí, ale do čela je na druhém úseku dostal Jörgen Grabaak, který se přehnal kolem Rakušana Lukase Klapfera. Bronzový medailista ze závodu jednotlivců Jens Luraas Oftebro a mistr světa Jarl Magnus Riiber pak završili norský triumf s náskokem více než 42 sekund.

Na druhou příčku se posunuli Němci. Rakušané stejně jako před dvěma lety klesli z prvního místa po skoku na bronzovou pozici. Pořadí závodu družstev se ve srovnání s minulým MS nejen na stupních vítězů, ale i na dalších místech prakticky nezměnilo. Stejné obsazení mělo prvních sedm pozic. Osmí byli v roce 2019 Poláci, kteří tentokrát nestartovali.

Severská kombinace:

Muži - družstva: 1. Norsko (Björnstad, Graabak, J.L. Oftebro, J.M. Riiber) 43:57,7, 2. Německo (Weber, Riessle, Frenzel, Geiger) -42,7, 3. Rakousko (Lamparter, Klapfer, Seidl, Greiderer) -49,1, 4. Japonsko -2:13,4, 5. Finsko -2:38,7, 6. Francie -2:54,4, 7. Itálie -3:25,4, 8. ČR (Vytrval, Pažout, Daněk, Portyk) -4:21,3, 9. USA -5:16,1, 10. Rusko -8:27,7.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články