Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Německá radost v Oberstdorfu, domácí jsou mistry světa. Češi mizérii neprotrhli

České trápení na světovém šampionátu skončilo v prvním kole závodu družstev. Čtveřice Vojtěch Štursa, Viktor Polášek, Filip Sakala a Čestmír Kožíšek skončila v Oberstdorfu jedenáctá. Češi ani v jednom ze závodů nepostoupili do druhého kola. Na můstku si nejlépe vedli domácí závodníci, kterým k obhajobě zlata pomohl posledním skokem Karl Geiger. Stříbrní jsou Rakušané, bronz získalo Polsko.

Je nám líto, video expirovalo.
Skoky českých reprezentantů v závodu družstev

Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Severin Freund a Pius Paschke vedli v domácím prostředí v Oberstdorfu už po prvním kole a zlato uhájili i ve finále. Rakušany porazili o 11,1 bodu a titul na velkém můstku získali počtvrté v historii. Třetí Polsko ztratilo 15,4 bodu.

Osmadvacetiletý Geiger tak na šampionátu získal čtyři cenné kovy. Dnešním triumfem navázal na zlato ze soutěže smíšených družstev, v němž se radoval i Eisenbichler, v individuálních závodech bral stříbro na středním a bronz na velkém můstku.

Do poslední série pokusů drželi naději na medaili obhájci bronzu Japonci, nakonec ale obsadili čtvrté místo. Norsko, které se kvůli pozitivnímu testu na koronavirus muselo obejít bez lídra Světového poháru Halvora Egnera Graneruda, skončilo šesté.

Z českých skokanů předvedl v prvním kole nejdelší pokus v poslední sérii Kožíšek, který zapsal 107,5 metru. Štursa závod zahájil skokem 102,5 metru, jejich týmoví kolegové se ale přes stometrovou hranici nedostali. Polášek skočil 99 metrů, Sakala o čtyři méně.

Nejdelší pokus úvodního kola zaznamenal Japonec Jukija Sató, který skočil 141 metrů. Ve finále doletěl nejdále Polák Piotr Žyla (139 m).

Muži - družstva:

1. Německo (Paschke, Freund, Eisenbichler, Geiger) 1046,6 b., 2. Rakousko (Aschenwald, Hörl, Huber, Kraft) 1035,5, 3. Polsko (Žyla, Stekala, Stoch, Kubacki) 1031,2, 4. Japonsko 1017,5, 5. Slovinsko 1010, 6. Norsko 974,1, 7. Švýcarsko 856,6, 8. Rusko 778,2, ...11. ČR (Štursa, Polášek, Sakala, Kožíšek) 226,5 - nepostoupili do 2. kola.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články