Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Závod družstev suverénně ovládli němečtí sdruženáři, Češi doběhli poslední

Lahti - Němečtí sdruženáři opět dokázali, že v letošní sezoně nemají konkurenci. Po úvodním závodě, v němž brali první čtyři místa, suverénně opanovali na mistrovství světa i klání družstev. Se ztrátou 41,7 sekundy doběhli Norové, o dalších 25 sekund později se v cíli objevili bronzoví Rakušané. Česká čtveřice Ondřej Pažout, Jan Vytrval, Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk obsadila poslední jedenácté místo, když na vítěze ztratila téměř pět minut.

Němci naznačili svou suverenitu už v pátečním individuálním závodu se skokem na středním můstku. Seřadili se v něm na prvních čtyřech místech v pořadí Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Björn Kircheisen a Fabian Riessle. Tentokrát  si tatáž čtveřice ve skokanské části vypracovala náskok 44 vteřin a o obhajobě předloňského německého titulu z Falunu nebylo nejmenších pochyb.

O stříbro se ve štafetě na 4x5 kilometrů bojovalo daleko za německými sdruženáři a záhy bylo jasné, že druzí doběhnou Norové, kteří přitom startovali až z páté pozice. Na bronz si v úvodu závěrečného úseku brousilo zuby pět štafet, razantním nástupem však situaci ještě daleko před finišem vyřešil Rakušan Paul Gerstgraser.

Češi byli po skoku osmí s více než minutovou ztrátou na medaili. Nejdál skočil Vytrval, který přistál na 91 metrech, více bodů však dostal Dvořák za skok o půl metru kratší. Pažout přidal 88,5 a Portyk 84 metrů. České kvarteto obhajovalo osmé místo z Falunu, v běhu se však před něj posunuly týmy Itálie, Estonska i Ruska. Souboj o desáté místo s Ruskem prohrál finišman Vytrval o necelých pět sekund. 

Hlavní zprávy