Následuje
Hory horem pádem

Nováková stále není fit, na MS přijede talentovaná Havlíčková

Praha - Start Petry Novákové na šampionátu v Lahti je i nadále ohrožen. Proto dostane šanci teprve šestnáctiletá nadějná běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková, která byla dodatečně nominována a mohla by nastoupit do čtvrteční ženské štafety na 4 x 5 km.

Barbora Havlíčková
zdroj: Instagram autor: baru_hav

"Hlavním důvodem bylo zranění Novákové, které se snažíme léčit, ale nedokážeme říct, jestli bude na štafetu připravena," řekl z dějiště MS svazový šéf úseku běžeckých disciplín Lukáš Sacher.

Nováková si v kvalifikaci sprintu volnou technikou poranila rameno. Nešťastným pohybem si kloub podvrtla. "Dneska byla poprvé lyžovat a večer její stav budou opět řešit lékaři a fyzioterapeuti. V úterý by měla podstoupit maximální zátěž, aby se ukázalo, jestli to vydrží a bude připravena," vysvětlil Sacher.

Do štafety jsou připraveny nastoupit Kateřina Smutná, Kateřina Beroušková a Anna Sixtová. SMutná se navíc v úterý představí v závodu žna 10 kilometrů. Na šampionátu znovu po čtrnácti letech oblékne český dres.

Smutná po 14 letech oblékne na MS český dres

Sprinterky Karolína Grohová a Sandra Schützová ze šampionátu odletěly. "Barbora (Havlíčková) prokazuje vysokou výkonnost, je na úrovni žen," podotkl Sacher.

"Jsem moc šťastná, moc si pozvání vážím. I pokud bych nakonec zůstala jako náhradnice, budu šťastná. Je to pro mě obrovský úspěch," uvedla Havlíčková.

Havlíčková je považována za největší talent po Kateřině Neumannové, šestinásobné olympijské medailistce. Je dorosteneckou mistryní republiky v běhu na lyžích i na kolečkových lyžích a na olympiádě mládeže loni v Lillehammeru skončila sedmá a osmá, ačkoli byla ve startovním poli nejmladší. Navíc se prosazuje i v doplňkové disciplíně běhu do vrchu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy