Následuje
Hory horem pádem

Kvalifikaci skokanů ovládl Eisenbichler. Češi postoupili, nejlepší výkon předvedl Polášek

Kvalifikaci skokanů na lyžích na mistrovství světa v klasickém lyžování vyhrál Němec Markus Eisenbichler se skokem dlouhým 128,5 metru. Druhý skončil na velkém můstku jeho krajan Karl Geiger, třetí příčku obsadil Švýcar Kilian Peiper. Do sobotního závodu se kvalifikovali také všichni čtyři čeští skokani. Nejlepší byl Viktor Polášek, který obsadil 18. místo. O dvě příčky za ním skončil Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek byl ve čtvrté a Tomáš Vančura v páté desítce.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/DPA autor: FrankHoermann/SVEN SIMON

Reprezentanti si splnění prvního postupného cíle pochvalovali. "Podle předpovědi to byl dnes nejhorší den na mistrovství světa, jsem rád, že pro nás to špatný den nebyl, postoupili jsme všichni čtyři, to je nejdůležitější. Koncentruji se na to, abych (v závodě) skočil dva kvalitní skoky," uvedl Koudelka.

Polášek skočil 121,5 metru a získal o čtyři desetiny bodu více než Koudelka, který předvedl o tři metry kratší skok. "Skáče se mi tady dobře, dneska byla oproti tréninkům trochu rychlejší stopa vzhledem k jinému počasí. Hlavní pro dnešek je, že jsme všichni čtyři postoupili do závodu," dodal Polášek.

Kožíšek i Vančura zapsali shodně 112 m. "Svůj nejlepší skok zde jsem si asi nechal do dnešní kvalifikace, což je dobře. Po skoku jsem se díval na výsledkovou tabuli, a když jsem viděl velké Q, tak jsem byl rád - to byl hlavní cíl dne," řekl Kožíšek.

Kvalifikaci ovládl Němec Markus Eisenbichler, nejdelší skok předvedl jeho krajan Karl Geiger, jenž jako jediný překonal hranici 130 metrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy