Následuje
FIS magazín SP

Frenzel zářil na můstku i na trati a slaví sdruženářské zlato. Čechům se nedařilo

Německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál na mistrovství světa v Seefeldu závod se skokem z velkého můstku a získal třetí individuální titul v kariéře. Třicetiletý trojnásobný olympijský vítěz ovládl už skokanskou část a v cíli desetikilometrového běhu nechal o čtyři sekundy za sebou norského soupeře Jana Schmida. Třetí skončil Rakušan Franz-Josef Rehrl.

Sdruženář Eric Frenzel
zdroj: ČTK/AP/Matthias Schrader

Nejlepší z kvarteta Čechů byl na 33. místě Tomáš Portyk, o tři místa za ním doběhl Jan Vytrval. Lukáš Daněk a Ondřej Pažout, který byl po skoku z českého týmu nejvýše dvaatřicátý, uzavřeli pořadí ve čtvrté desítce.

Pětinásobný celkový vítěz Světového poháru Frenzel zopakoval titul z velkého můstku z roku 2013 ve Val di Fiemme, o dva roky dříve v Oslu ovládl závod na středním můstku, ve kterém triumfoval i na posledních dvou olympiádách.

Z MS má ve sbírce ještě dva tituly ze závodů družstev a jeden z týmového sprintu. S celkovým ziskem šesti zlatých, pěti stříbrných a dvou bronzových medailí se stal nejúspěšnějším sdruženářem v historii MS.

Vítěz 43 závodů SP ale v této sezoně dosud marně čekal na individuální triumf. Naposledy se radoval vloni v březnu.

"Nechápu. S tímhle jsem nepočítal, už jsem skoro ztrácel víru, že ještě dokážu otočit kormidlem. Poslední týdny pro mne nebyly jednoduché," řekl Frenzel.

Dosavadní lídr statistik Johannes Rydzek rovněž z Německa, který tentokrát při obhajobě titulu skončil devátý, má bilanci 6-4-1.

Bez medaile skončil také suverén sezony a již jistý vítěz Světového poháru Nor Jarl Magnus Riiber, který po skoku vyběhl do stopy téměř s minutovým mankem a z desátého místa se dokázal posunout alespoň na páté.

Druhý individuální závod na MS se skokem na středním můstku je na programu ve čtvrtek 28. února.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy