Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Bauer: Mistrovství si neužívám. Ale budu bojovat

Val di Fiemme (Itálie) - Lukáš Bauer si mistrovství světa ve Val di Fiemme neužívá. Po 23. místu ve skiatlonu skončil nejlepší český běžec na lyžích devatenáctý ve volné patnáctce, z čehož neměl velkou radost. Před štafetou a závěrečnou padesátkou ale prohlásil, že bude bojovat.

Lukáš Bauer
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Musím přiznat, že mistrovství světa si tady zrovna neužívám a v extra pohodě a extra formě nejsem. Ale věřte tomu, že bojuju a bojovat budu v každém startu, do kterého se postavím. A uvidíme, co z toho nakonec ještě vykvrdlám," uvedl Bauer.

Už přemýšlel, proč se mu ve Val di Fiemme nedaří podle představ. Jednou z variant je příprava ve vysokohorském prostředí před šampionátem. "Že jsem to přehnal ve výšce, což je vždy zrádné," uvažoval běžec z Božího Daru. "Druhá varianta je, že po letních zdravotních problémech mi možná dochází, nebo už došlo. Bude záležet, jak absolvuji zbytek zimy, abych viděl, v čem byl problém."

Lukáš Bauer: "Co se týká výkonu, mám svědomí čisté. Tepy a dřina tam byly a v cíli jsem byl rád, že žiju. Ale výsledek je jinde, než by měl."

Startovat v bruslařské patnáctce se Bauer rozhodl až den před závodem. V prvním kole měl pocit, že se mu jede solidně. "Snažil jsem se to nepřepálit, jet kontrolovaně a hlídat si techniku. První kolo se mi jelo docela dobře, ale věděl jsem, že se bude rozhodovat zejména ve třetím kole," popisoval Bauer průběh závodu.

Už ve druhém pětikilometrovém okruhu ale tušil, že to nebude ono. Dojel běžce, kteří už měli v nohách o pět kilometrů více, ale nedokázal jim ujet. "Normálně, když má někdo o pět kilometrů víc, tak už musí být ve velké fazoně, abyste mu neodjeli. Ale já to nedokázal a tušil jsem, že to celkově nebude nejlepší," konstatoval Bauer. V závěrečném, třetím okruhu se trápil. "Ale bojoval jsem a snažil se dojet co nejlíp," řekl Bauer.

V cíli měl ztrátu na prvního Nora Pettera Northuga skoro dvě a čtvrt minuty. I další čeští běžci Aleš Razým, Jiří Magál a Martin Jakš se vešli do třicítky, což může být příslibem pro páteční štafetu. "Štafeta je specifický závod. Dva z nás odvedli lepší výkon, dva horší, než by si přáli. Špatně se to odhaduje a každý den je jiný," nechtěl Bauer odhadovat ambice českého kvarteta.

Lukáš Bauer v závodu na 15 km volnou technikou
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy