Následuje
Panorama

Mistrovství světa v Aare bude jeho poslední. Svindal po něm ukončí kariéru

Na konci své kariéry je slavný lyžař Aksel Lund Svindal. Dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa oznámil, že po letošním šampionátu v Aare ukončí svá závodnická léta. Fenomenálnímu norskému sjezdaři je 36 let. 

Aksel Lund Svindal
zdroj: REUTERS autor: Alessandro Garofalo

Nor svůj konec oznámil na večírku v Kitzbühelu, kde ho problémy s kolenem nepustily na start klasického sjezdu a superobřího slalomu. "Závody na šampionátu budou moje poslední," řekl podle rakouských médií. Potíže s kolenem ho trápí od roku 2016, kdy si ho vážně zranil při ošklivém pádu právě při sjezdu v Kitzbühelu.

Jako poslední cíl kariéry si pětinásobný mistr světa vytyčil zisk další zlaté medaile. "Nejdůležitější pro mě teď osobně je, abych se mohl v Aare postavit na start s šancí na výhru. To je cíl. Proto teď musím trochu taktizovat," řekl jeden z nejúspěšnějších sjezdařů v historii.

Svindal ohlásil konec kariéry

Ve sbírce má vedle dvou zlatých olympijských medailí i stříbro a bronz a z MS vedle pěti nejcennějších kovů ještě stříbro a dva bronzy. Dvakrát vyhrál celkové hodnocení Světového poháru, navíc má devět malých křišťálových globů za triumfy ve sjezdu, super-G, obřím slalomu a kombinaci. Ve Světovém poháru vyhrál 36 závodů, osmdesátkrát stanul na stupních vítězů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy