Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Snowboard zůstane doma. Ledecká si z MS vybrala to lyžařské

Musela si vybrat. Buď jedno, nebo druhé mistrovství světa. Ester Ledecká se nakonec rozhodla, že letos pojede na šampionát v alpském lyžování a snowboardingový tentokrát vynechá.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/ autor: Marco Trovati

Oba šampionáty se překrývají a každý je na jiném kontinentu, přesto Ledecká dlouho doufala, že stihne oba. "Pojedu lyžovat. Nejraději bych stihla oboje, ale musela jsem se rozhodnout a to jsem udělala. Už se těším," řekla Ledecká po trénincích sjezdu v Cortině d'Ampezzo. V první jízdě obsadila 22. místo a ve druhé poslední padesáté, jelikož spadla, ale sama se postavila na lyže a trénink dojela.

Snowboardingový šampionát bude v Park City od 31. ledna a mistrovství světa v alpských disciplínách se uskuteční ve švédském Aare od 5. února. Rychlostní disciplíny včetně superobřího slalomu, v kterém Ledecká triumfovala na olympiádě, jsou na programu ve stejném týdnu jako v Americe paralelní slalomy.

"Program závodů je teď takový, že mi to dává větší smysl. Po tomhle (sjezdařském) mistrovství světa se zase budu soustředit na snowboarding," sdělila Ledecká.

Od prosince vše směřovalo k tomu, že zvolí šampionát na lyžích. Začátkem roku se pak rozhodla, že vynechá lednové závody Světového poháru na prkně, z čehož vyplývalo, že pojede do Aare, což pro deník Sport potvrdil kouč Tomáš Bank.

Na sjezdařském mistrovství světa by měla jet určitě superobří slalom a sjezd. "A možná kombinaci. Už jsem jela v tréninku třikrát slalom na lyžích, tak si myslím, že budu docela slušně připravená," uvedla třiadvacetiletá závodnice.

Na svahy v Aare má navíc dobré vzpomínky, loni při finále Světového poháru tam byla těsně za elitní desítkou ve sjezdu. A v tréninku dosáhla druhého času. "Chtěla bych mít hezké výsledky i na lyžích a v Aare je pěkný kopec a moc se mi tam líbilo," vzpomínala.

Za to, že po pádu v tréninku pokračovala, dostala od federace FIS pokutu 500 švýcarských franků (asi 11 tisíc korun). "Měla pocit, že úplně nezastavila. Teď už ví, že je to z bezpečnostních důvodů. Ale je to závoďák a vždycky se snaží dokončit," uvedl její kouč Bank.

Na snowboardu je Ledecká mistryní světa v paralelním obřím slalomu (2017) i slalomu (2015). Na sjezdařském šampionátu startovala jednou a předloni ve Svatém Mořici byla nejlépe 20. v kombinaci, ve sjezdu 21. a v super-G 29.

Za dva roky by podobné dilema kvůli MS česká Sportovkyně roku neměla řešit. MS sjezdařek v Cortině d'Ampezzo bude v únoru 2021 a snowboardový šampionát v Číně podle generální sekretářky FIS Sarah Lewisové až v březnu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy