Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Nejlepší výsledek ve freestyle snowboardingu v české historii. Salač skončil v Big Airu pátý

První účast na mistrovství světa, první finále, nejlepší český mužský výsledek ve freestyle snowboardingu v historii. Jednadvacetiletý talent Kristián Salač se v gruzínském Bakuriani blýskl pátým místem v disciplíně Big Air.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih jízd Salače ve finále Big Airu na MS

Salač byl po dvou skocích ze tří dokonce průběžně třetí a útočil na druhou českou medaili v akrobatickém snowboardingu. Šárka Pančochová se v roce 2011 stala vicemistryní světa ve slopestylu. Závěrečný skok ale neustál, nevylepšil bodový zisk a dva soupeři ho předstihli. "Ten trik by byl můj nadstandard, který se nepovedl, protože to pořádně neumím," řekl Salač.

I tak debutant na MS překonal sedmé místo Jana Nečase ze slopestylu v roce 2015. "Nemám slov, jsem neskutečně šťastný. Bohužel se nepovedl ten třetí trik, který by mě možná posunul ještě o jedno místo výš, ale i tak jsem hrozně rád za tento výkon," dodal Salač.

Z cenného titulu se radoval sedmnáctiletý Japonec Taiga Hasegawa, který za nejlepší dva ze tří pokusů zapsal 177,25 bodu. Dvacet bodů ztratil Nor Mons Röisland a bral stříbro stejně jako loni na olympijských hrách. Třetí byl Švýcar Nicolas Huber (150,50). Salač získal od rozhodčích 116,50 bodu.

Mezi ženami potvrdila roli největší favoritky rakouská hvězda Anna Gasserová. Úřadující dvojnásobná olympijská šampionka uzmula ve své parádní disciplíně druhé světové zlato.

Deváté místo obsadila patnáctiletá Vanessa Volopichová, jež těsně nepostoupila do osmičlenného finále ze čtvrteční kvalifikace. Dvaatřicetiletá Pančochová byla čtrnáctá.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Bakuriani (Gruzie):

Snowboarding: Big Air:
Muži:
1. Hasegawa (Jap.) 177,25, 2. Röisland (Nor.) 157,25, 3. Huber (Švýc.) 150,50, ...5. Salač 116,50, 27. Hroneš (oba ČR) nepostoupil z kvalifikace.

Ženy: 1. Gasserová (Rak.) 162,50, 2. Onicukaová (Jap.) 161,25, 3. Coadyová (Austr.) 153,25, ...9. Volopichová, 14. Pančochová (obě ČR) nepostoupily z kvalifikace.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články