Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Ledecká a spol. paralelní obří slalom kvůli nepřízni počasí nepojedou

Sierra Nevada (Španělsko) - Kvůli vydatnému sněžení a ostrému větru byl pro dnešek paralelní obří slalom snowboardistů na mistrovství světa zrušen. Pořadatelé v Sierra Nevadě nejdříve odložili kvalifikaci o hodinu, následně o další dvě, ale vítr naopak zesiloval a sníh přecházel v déšť. Mezinárodní federace FIS přeložila závod na čtvrtek, ještě dnes večer by se o podobě programu mělo jednat na trenérské schůzi. Už ve středu se má počasí zlepšit a v plánu je paralelní slalom, v kterém bude Ester Ledecká obhajovat předloňský titul z Kreischbergu. Start kvalifikace byl posunut až na 13:00 a vyřazovací závody začnou v 16:00. Přímé přenosy nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvalifikaci paralelního obřího slalomu znemožnilo počasí

Obří slalom, jediná olympijská disciplína pro hry v Pchjongčchangu 2018, by měl ve čtvrtek začít v 9:00 kvalifikací a závod by se měl jet od 13:00. "Nám zatím nic od FIS nepřišlo. Budeme čekat na trenérskou schůzi v půl sedmé večer, kde se vše dozvíme. Řeší se vše a všechno je strašně komplikované. Doufám, že z toho vypadne rozumné řešení," řekl servisman Petr Kouřil, který byl s italským trenérem Ledecké Erichem Pramsohlerem na setkání týmů.

"Hlavně doufáme, že se uklidní počasí a odjede se slalomový závod," přál si Kouřil. Pokud by se slalom ve středu neuskutečnil, řešilo by se, jestli se ve čtvrtek pojede slalom, nebo obří slalom. "Všechny indicie nasvědčují, že by se jel obřák. Je to olympijská disciplína a příprava v příští sezoně k tomu bude směřovat. A mistrovství světa je i dobrý test, protože to je úplně jiný závod než Světový pohár," dodal Kouřil.

Ve španělském středisku panovalo minulý týden slunečné počasí, ale už v pondělí začalo lehce sněžit. Od té doby napadlo za den a půl dvacet centimetrů sněhu. Dnes se k tomu přidal ostrý vítr, který sílil, a závod se kvůli tomu nemohl odjet. Ledecká ráno vstávala v 5:50, aby byla včas na kopci. "Projela prohlídku, ale pak závodnice čekaly v prostoru pod cílem, kde v předchozích dnech měly zázemí a třeba jídlo. Odtud pak musely odejít, protože to byl prostor, kde se parkují sedačky z lanovky. Přesunuly se do hospody a v deset byl závod zrušen," řekl manažer Ledecké Viktor Valta.

Fyzioterapeut Ledecké Jakub Marek uvedl, že hlavním problémem byl silný vítr. "Zažil jsem toho dost, ale tohle bylo hodně divoký. Když jsem sjížděl od vleku na start trati, tak foukalo tak, že to tři holky na prknech sfouklo dva metry bokem," popsal Marek.

Ledecká tak měla volnější den. "Uděláme kratší cvičení, trošku si odpočine. Nějaké napětí tam bylo, ale ne tak strašné jako při závodu," řekl Marek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy