Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK REDSTONE Olomoucko - Sršni Photomate Písek

Loginov triumfoval i v paralelním slalomu a bere druhé zlato, ženám vládla Zoggová

Rus Dmitrij Loginov ovládl na mistrovství světa snowboardistů v Park City po paralelním obřím slalomu i slalom a v devatenácti letech tak drží oba tituly v juniorské i seniorské kategorii. Závod žen vyhrála Švýcarka Julie Zoggová.

Dmitrij Loginov
zdroj: ČTK/AP/Alex Goodlett

Loginov, jenž oslavil 19. narozeniny v sobotu, ve finále s přehledem porazil lídra Světového poháru Rolanda Fischnallera z Itálie.

Zoggová při neúčasti šampionky z roku 2015 a obhájkyně stříbra Ester Ledecké, která startuje na souběžně konaném šampionátu ve sjezdovém lyžování v Aare, zvítězila v duelu o zlato nad Annoumari Dančovou z Ukrajiny.

Vítězka pondělního obřího slalomu Selina Jörgová vyhrála kvalifikaci, o šanci na double ale přišla ve čtvrtfinále. V duelu s Ruskou Marií Valovovou Němka chybovala, navíc vypadla z vázání a ztrátu už nedohnala. 

Všichni čeští reprezentanti skončili hned v první části kvalifikace. Viktor Brůžek obsadil 33. místo a těsně se nedostal do eliminační části, Dita Žďárská byla šestatřicátá.

Pro Adama Počinka a Leoše Prokopce skončila kvalifikace diskvalifikací. Závod po celý den provázelo husté sněžení a vynutilo si změnu programu dalších disciplín na šampionátu. Pořadatelé museli přeložit soutěže v Big Airu, neuskutečnila se ani kvalifikace slopestylu.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):

Snowboarding - paralelní slalom:

Muži: 1. Loginov (Rus.), 2. Fischnaller (It.), 3. Baumeister (Něm.), 4. Sarsembajev (Rus.), ...v kvalifikaci 33. Brůžek, Počinek, Prokopec (všichni ČR) oba diskvalifikováni.

Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Dančová (Ukr.), 3. Hofmeisterová (Něm.), 4. Valovová (Rus.), ...v kvalifikaci 36. Žďárská (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články