Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Kučerová i přes pád v semifinále vybojovala sedmé místo. Mistry světa jsou Place a Thompsonová

O jednu příčku za svým maximem na mistrovství světa v akrobatickém lyžování zaostala skikrosařka Nikol Kučerová. V Utahu však zajela dobrý výsledek, dostala se mezi nejlepší osmičku a skončila sedmá. V semifinále ji potkal pád v technické pasáži, ale do malého finále vzápětí nastoupila. Před čtyřmi lety skončila v Kreischbergu šestá.

Nikol Kučerová
zdroj: twitter.com/MVP Sport

Novými králi světového skikrosu jsou kanadská lyžařka Marielle Thompsonová a Francois Place z Francie.

Devětadvacetiletá Kučerová startovala na světovém šampionátu popáté a podruhé jela malé finále. Byl to pro ni velký úspěch, protože v kvalifikaci v Utahu obsadila 19. místo a ve Světovém poháru byla v posledních dvou sezonách jen třikrát v elitní osmičce.

Maximem české lyžařky v této sezoně SP byla sedmnáctá příčka, ale šampionát jí vyšel. V tříčlenném osmifinále byla druhá, ze čtvrtfinále prošla rovněž z druhé příčky, poté co akrobaticky na jedné lyži v zatáčce předjela soupeřku a zajistila si postup.

V semifinále ale krátce po startu v technické pasáži nezvládla skok. Po tvrdém dopadu se nicméně rychle oklepala a v malém finále bojovala o své maximum, pátou příčku. V konkurenci olympijské vítězky Kelsey Serwayové a Brittany Phelanové však dojela poslední. Další Kanaďanka Mikayla Martinová po pádu do jízdy nenastoupila.

Thompsonová vystřídala na trůnu Sandru Näslundovou, jež vypadla ve čtvrtfinále. Place je nástupcem Victora Öhlinga Norberga, který stejně jako švédská krajanka neuspěl a skončil už v osmifinále.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):

Skikros:

Muži: 1. Place (Fr.), 2. Leman, 3. Drury (oba Kan.), 4. Fiva (Švýc.).

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Baronová (Fr.), 4. Lüdiová (Švýc.), ...7. Kučerová (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články