Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Futsalová liga: Slavia – Plzeň

Husté sněžení v Utahu připravilo Pančochovou na MS o Big Air

Snowboardisté včetně Šárky Pančochové a Petra Horáka přišli na mistrovství světa v Park City kvůli nepříznivému počasí o závod v Big Airu. Organizátoři ho v úterý večer zrušili bez náhrady. Důvodem bylo vydatné sněžení a očekávané další přívaly sněhu. Zda se během středy uskuteční kvalifikace U-rampy, v níž by taktéž měla Pančochová startovat, není zatím jasné. Přenosy z MS vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/PA/David Davies autor: David Davies

"V příštích 24 hodinách má v Park City napadnout enormní množství sněhu, navíc teploty rychle klesají. Proto jsme museli učinit tohle nejtěžší rozhodnutí. Bezpečnost sportovců je nejdůležitější," řekl šéf organizačního výboru Calum Clark.

Nejlepší česká freestyleová snowboardistka Pančochová se právě v Big Airu v této sezoně Světového poháru dostala dvakrát mezi elitní osmičku, nejlépe byla šestá na začátku listopadu v Modeně. V roce 2008 se v této nyní olympijské disciplíně stala juniorskou mistryní světa.

V Utahu ale co nejobtížnější triky na jediném skoku nepředvede. "Ono je to takové ruku v ruce. Ty na to nevidíš, sněží ti do toho a ještě do toho fouká. Takže máš strach, že to nedolétneš, hrozně kontroluješ, abys to dolétnul, a nesoustředíš se na ten trik, který bys chtěl dělat," řekla Pančochová před kvalifikací.

Dnes by měla od 20:00 SEČ absolvovat kvalifikaci U-rampy, o víkendu pojede ještě slopestyle. "Do rampy se vrací po delší pauze. Chce na ní znovu začít nějakým způsobem pracovat, protože je v tom hodně šikovná, a myslím, že by v tom mohla ještě do budoucna zajet i nějaké výsledky," uvedl kouč Martin Černík.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Radiožurnál

Hlavní zprávy

Nejčtenější články