Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Lyžařky na svah ve Svatém Antonu nepustí sněhové přívaly

Oba víkendové závody Světového poháru lyžařek ve Svatém Antonu musely být kvůli sněžení a lavinovému nebezpečí zrušeny. V Tyrolsku byl na programu sjezd a superobří slalom. Návrat po zranění tak musela odložit Američanka Lindsey Vonnová, Ester Ledecká už dříve avizovala, že závodní program ve Svatém Antonu vynechá.

Ilustrační foto
zdroj: ČTK/DPA autor: Patrick Seeger

Rakouské středisko se ocitlo pod masou sněhu. Již v úterý byl odvolán čtvrteční trénink na sobotní sjezd a nyní pořadatelé boj s přírodou vzdali. "Pokud každý den napadne 30 centimetrů sněhu, je trať samozřejmě měkká a není možné ji připravit na sjezd," řekl už dříve ředitel ženských závodů FIS Atle Skaardal.

V některých částech Rakouska platí nejvyšší lavinový stupeň, v Tyrolsku dosud byla čtyřka. Ani předpověď na další dny však není příznivá. Ledecká se už dříve rozhodla i kvůli přívalům sněhu do Svatého Antonu necestovat a věnuje se přípravě.

Naopak o víkendu už chtěla znovu závodit Vonnová, jež přišla o začátek sezony kvůli poraněnému kolenu. Čtyřiatřicetiletá Američanka má zatím ve Světovém poháru na kontě 82 vítězství, a pokud přidá ještě pět, překoná rekord legendárního Švéda Ingemara Stenmarka.

Další rychlostní disciplíny mají lyžařky na programu v Cortině d'Ampezzo 19. a 20. ledna. Pro zrušené závody ve Svatém Antonu se FIS pokusí najít náhradní termín i dějiště.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy