Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Ledecké se vrací dávná rivalka. Dujmovitsová obnovuje kariéru

Bývalá soupeřka Ester Ledecké ve snowboardových závodech se vrací. Julia Dujmovitsová se rozhodla dva roky po konci kariéry vrátit k vrcholovému sportu. Třiatřicetiletá Rakušanka již absolvovala první trénink na ledovci s cílem pokusit se na OH v Pekingu usilovat o medaili.

Ester Ledecká (uprostřed) slaví s Julií Dujmovitsovou (vlevo) a Marion Kreinerovou
zdroj: ISIFA/EPA autor: ERWIN SCHERIAU

"Postavím se znovu do startovní brány. Nejdříve jsem tomu vzdorovala, ale pak srdce vyhrálo nad hlavou," řekla Dujmovitsová televizní stanici ServusTV. Dujmovitsová vyhrála v Soči 2014 olympijské zlato v paralelním slalomu a má dvě stříbra z mistrovství světa z let 2013 a 2015, kde ji porazila ve slalomu právě Ledecká.

Kariéru rakouská snowboardistka ukončila před dvěma lety po Hrách v Pchjongčchangu, hlavně kvůli operaci ruky. Nyní se cítí znovu fit.

"Chci být zase konkurenceschopná, ale dávám tomu čas. Teď je pro mě těžké odhadnout, jak na tom ve srovnání s konkurencí jsem. Doufám, že se znovu dostanu tam, kde jsem v březnu 2018 skončila," řekla Dujmovitsová.

"Do olympiády bych se ráda dostala na takovou úroveň, abych měla reálnou šanci na medaili. Těším se," dodala vítězka čtyř závodů Světového poháru. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy