Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Ledecká vzdala účast na MS ve snowboardingu. Nedokážu ani dokončit rozcvičku, na startu nemám co dělat, přiznala

Ester Ledecká nebude kvůli zdravotním problémům startovat na mistrovství světa ve snowboardingu. Ze závodů ve slovinské Rogle se odhlásila těsně před paralelním obřím slalomem a nenastoupí ani do úterního paralelního slalomu.

Ester Ledecká
zdroj: Dukla autor: Ivana Roháčková

"Nedokážu dokončit ani rozcvičku, natož unést snowboard jednou rukou nad hlavou, což rozhodlo o tom, že na startu nemám co dělat," uvedla pětadvacetiletá Ledecká.

"Budu se svým týmem pracovat na tom, abych mohla závodit ve finále Světového poháru na lyžích v Lenzerheide," dodala.

Na šampionátu ve snowboardingu se měla představit znovu po čtyřech letech, předloni boj o medaile kvůli lyžím vynechala.

A měla patřit k favoritkám. V paralelním obřím slalomu je olympijskou vítězkou i mistryní světa, zlato ze světového šampionátu má i v paralelním slalomu. V Rogle navíc v minulosti vyhrála pět závodů seriálu SP.

"Držím pěsti organizátorům, aby byly závody úspěšné, a omlouvám se nejen jim, ale i všem svým fanouškům, partnerům, sponzorům a Dukle, že mě neuvidí bojovat o zlato. Na závody jsem se pečlivě připravovala a strašně se těšila," řekla.

Ledecká se začala na snowboardu připravovat po lyžařském mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo, kde obsadila čtvrté místo ve sjezdu a superobřím slalomu. Problém se objevil už během tréninku na prkně.

"Došlo k lehkému pádu, takovému nešťastnému. V podstatě to zavinil pád," řekl ČTK a Radiožurnálu fyzioterapeut Ledecké Michal Lešák.

"Zkoušeli jsme to řešit různými způsoby a zdálo se, že by se to mohlo zlepšit. Ester bojovala, aby se mohla postavit na start a naplno odjet závod," řekl fyzioterapeut.

Problém podle něj není ovlivněný přechodem mezi snowboardem a lyžemi nebo naopak. "Tohle byla nešťastná náhoda, která se ve sportu stává. A bohužel se nevyhne ani tak dobře připravené sportovkyni, jako je Ester," prohlásil Lešák.

Večer před závodem se byla Ledecká mimo jiné krátce projít s hůlkami okolo hotelu nad sjezdovkami a ráno se ještě připravovala na start.

"Normálně jsme vstali, počítali se závodním režimem, ale bolest byla intenzivní a je bezpečnější to vynechat," řekl Lešák.

Okolo tři čtvrtě na sedm bylo jasné, že Ledecká nepojede. "Celý tým rozhodl, že nebudeme riskovat, že by se to mohlo zhoršit," konstatoval Lešák.

Ledecká s týmem hned zamířila domů. "Aby co nejdříve podstoupila další vyšetření, odpočinula si a začala rehabilitaci," řekl Lešák.

Ledecká má nyní čtrnáct dnů, aby se dala dohromady před finále SP sjezdařek v Lenzerheide. "Je to reálný a počítáme s tím, že tam pojede připravená. Naštěstí je na rehabilitaci a přehození zpátky na lyže relativně dost času. Potřebuje se srovnat," řekl Lešák.

V aktuální sezoně jela Ledecká na snowboardu Světový pohár jen v prosinci v Cortině, kde ovládla paralelní obří slalom. Právě po tomto startu měla rovněž určité zdravotní problémy.

"Je to relativně podobná věc. Tam se to povedlo vyřešit, ale tady bylo bezpečnější nejet," pronesl Lešák bez bližších podrobností.

Ledecká měla v minulosti opakovaně problém se zády. Bolesti ji omezovaly už na olympiádě v Soči 2014 a trápily ji například i před šokujícím zlatým závodem v superobřím slalomu na lyžích na hrách v Pchjongčchangu 2018.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články