Následuje
SP Slovinsko

Ledecká smlouvu neřeší a s přípravou je spokojená. Má ale dilema

Velké dilema má před sebou Ester Ledecká. Dvojnásobná olympijská vítězka se rozhoduje, jestli dá přednost MS v alpském lyžování nebo snowboardingu. Oba šampionáty totiž termínově kolidují a každý se uskuteční na jiném kontinentu. Jinak je ale Ledecká spokojená s přípravou na novou sezonu a neřeší ani problémy kolem reprezentační smlouvy se svazem.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alessandro Trovati

"Nejsem definitivně rozhodnutá. Fakt ne. Spousta lidí se mě ptá, i kluci z týmu se mě ptají, ale já ještě nevím, co chci. Rozhodnu se tak týden předtím, jak se znám," řekla Ledecká. Čas na rozhodnutí má do února, tedy ještě čtyři měsíce.

Snowboardový šampionát se uskuteční v americkém Park City a mistrovství světa v alpských disciplínách ve švédském Aare. A rychlostní disciplíny včetně superobřího slalomu, v kterém Ledecká triumfovala na olympiádě, jsou ve Švédsku na programu ve stejném týdnu jako v zámoří paralelní slalomy na snowboardu.

"Dám přihlášku na oba šampionáty, protože se snažím stihnout všechno," řekla třiadvacetiletá dvojnásobná mistryně světa na snowboardu. "Mrzí mě to, chtěla bych jet oba šampionáty, protože je to jednou za dva roky a zazávodím si s nejlepšíma. Já to ale nemůžu ovlivnit a budu se muset přizpůsobit," pokrčila rameny.

S přípravou je spokojená, smlouvu neřeší

Zatímco třiadvacetiletá Ledecká vybírala nejrychlejší lyže na rychlostní disciplíny v La Parvě, doma se veřejně řešila její reprezentační smlouva. Svaz lyžařů ČR a Ledeckou zastupující agentura Sport Invest zatím stále jednají o kompromisu. "Jsem ráda, že mám manažery, kteří to za mě vybojují, nemusím se tím zabývat a můžu si jezdit z kopce dolů," řekla po návratu ze soustředění Ledecká.

Od jejího senzačního triumfu v super-G na olympiádě v Pchjongčchangu a zlatu z paralelního obřího slalomu na snowboardu uběhlo sedm měsíců. Nyní už Ledecká vyhlíží další zimu a tradičně nabírala kondici na ostrově Lefkada.

"Užila jsem si skvělou letní přípravu," pochvalovala si vnučka hokejisty Jana Klapáče, který na její fyzičku dohlíží. Věnovala se oblíbenému windsurfingu, v době bezvětří jezdila na paddleboardu a zkoušela novinku - windsurfing hydrofoil. "Speciální flosna vás vynese tak metr nad vodu. Bylo to super," líčila.

Trénuje naplno a do rychlosti

Na lyžích trénovala během třítýdenního soustředění v Chile, kam odletěla koncem srpna a kde se připravovala pod vedením trenérského dua bratrů Tomáše a Ondřeje Bankových. "Šlo to dobře. Vyjezdila jsem se do rychlosti a doufám, že ve mně tenhle pocit vydrží," přála si.

V tréninkových jízdách sviští svahem stejně, jako kdyby mířila za olympijskou medailí. "Jakmile tam mám časomíru, jedu naplno a natahuju ruku, abych stáhla setinku oproti minulý jízdě," uvedla. Porovnávala se s Rakušankami a časy měla údajně vyrovnané. "Jsme na dobrý cestě," podotkla, ale víc neprozradila a jen se tajemně usmála.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy