Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
150 let v pohybu

Ledecká prohrála v Carezze až ve finále

Druhé místo. Tak začala letošní sezona Světového poháru ve snowboardingu pro Ester Ledeckou. Česká závodnice vyhrála v italské Carezze kvalifikaci i své vyřazovací souboje a narazila až ve finále, kde ji porazila domácí Nadya Ochnerová. Závod mužů ovládl Tim Mastnak. 

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/PR/Sport Invest/ autor: Vlastimil Vacek

Ledecká se znovu dokázala rychle přeorientovat z lyží na prkno. Ještě v sobotu bodovala v superobřím slalomu v alpském lyžování ve Svatém Mořici. "Jasně, druhé místo beru. Je to dobrý začátek, sezonu jsem dobře vykopla," uvedla Ledecká.

V Carezze ovládla kvalifikaci před Ruskou Milenou Bykovovou a zajistila si výhodu výběru dráhy. Většinou jezdila červenou, jen ve čtvrtfinále porazila Švýcarku Julii Zoggovou v modré. "Většinou je jasně vidět, že je jedna dráha rychlejší, takže si pak vybírám tu stejnou, ale teď jsem si nebyla úplně jistá. Bylo to padesát na padesát, vyhrávalo se z červené i z modré. Jak jsem stála nahoře na startu, vybírala jsem si podle pocitu, kde jsem si myslela, že mám největší šanci," řekla Ledecká.

V prvním kole předčila v souboji olympijských vítězek jednatřicetiletou Patrizii Kummerovou ze Švýcarska. Ve čtvrtfinále jela proti další soupeřce ze země helvétského kříže a uspěla i proti Julii Zoggové. Semifinálový souboj Ledecké usnadnila Němka Cheyenne Lochová chybou hned v úvodu. Česká hvězda si mohla dovolit i malé zaváhání, přesto jasně prošla do finále.

V boji o titul ale nejela plynule a o 22 setin prohrála s Ochnerovou. "Nadya jela fantastickou jízdu, já jsem udělala chyby a to se mi malinko vymstilo. Bylo to docela těsné, ale ona si výhru víc zasloužila," uznala Ledecká.

Třiadvacetiletá Ledecká jela ve Světovém poháru dvacátou finálovou jízdu a prohrála teprve popáté. K tomu má další tři účasti v závěrečných jízdách na mistrovství světa, z kterých vydolovala dvě zlata, a uspěla i v olympijském finále.

Před měsícem si Ledecká zlomila záprstní kůstku na ruce. Už na lyžích nicméně necítila omezení. "Jen byla ruka unavenější, když držela celý den hůlku. Na snowboardu je to lepší, ruka si odpočinula. Sice ji pořád courám po zemi, různě s ní mlátím, což asi není úplně dobré, ale vydržela to fantasticky. Vůbec jsem neměla problém," pochvalovala si.

V závodě mužů postoupili do semifinále tři Rakušané, ale z triumfu se radoval Slovinec Tim Mastnak. Vítěz posledního obřího slalomu minulé sezony ve švýcarském Scuolu porazil ve finále čtyřnásobného světového šampiona a dvojnásobného olympijského medailistu Benjamina Karla. V jízdě o bronz předčil Sebastian Kislinger krajana Andrease Prommeggera.

V kvalifikaci při premiéře ve Světovém poháru neuspěli sedmnáctiletá Dita Žďárská a Adam Počinek, do vyřazovacích jízd neprošel ani Viktor Brůžek.

Z Carezzy se snowboardistky přesunou do Cortiny d'Ampezzo, kde se v sobotu uskuteční další paralelní obří slalom. Příští týden se Ledecká znovu postaví na sjezdovky, ve Val Gardeně by měla jet sjezdy a super-G.

Úvodní závody SP ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mastnak (Slovin.), 2. Karl, 3. Kislinger (oba Rak.), ...v kvalifikaci 41. Brůžek, Počinek (oba ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Ochnerová (It.), 2. Ledecká (ČR), 3. Hofmeisterová (Něm.), ...v kvalifikaci 42. Žďárská (ČR).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy