Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Ledecká bude dál lyžovat, snowboard se odkládá do švýcarského Scuolu

Ester Ledecká se zúčastní Světového poháru v rakouském Altenmarktu-Zauchensee, kde se o víkendu pojede sjezd a kombinační závod složený ze super-G a slalomu. Ledecká kvůli tomu vynechá snowboardové závody ve švýcarském Scuolu a na prkno se postaví až další týden v Bad Gasteinu v Rakousku.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

Ledecká díky vítězství a čtvrtému místu z prosincových sjezdů v Lake Louise vede hodnocení nejrychlejší disciplíny ve Světovém poháru. Tuto pozici měla hájit před Vánoci ve Val d'Isere, ale tamní sjezdy byly zrušeny.

Ledecká chtěla startovat 5. ledna na snowboardu v Lackenhofu, ale ani tam se nezávodilo. "Já to neprožívám. Nedá se nic dělat. Budou jiné závody jindy, jinde...," komentovala to Ledecká.

Od zrušených lyžařských závodů pět dní testovala snowboardy na Kronplatzu a pak se přesunula na Ultental na tréninky lyžařského super-G. "Bylo překrásně, slunce, mráz, takže jsem si to báječně užila," pochvalovala si.

V Zauchensee, kam zamíří tento týden, v roce 2017 vyhrála trénink. V závodě pak obsadila nebodované 36. místo. "Závod se tehdy jel ze sníženého startu, protože foukalo a bylo děsný počasí. Teď se těším, že pojedu celou tu trať," řekla Ledecká.

Na prkně by měla startovat v úterý v Bad Gasteinu a o čtyři dny později ve slovinském středisku Rogla. Bezprostředně po závodě v Zauchensee se rozhodne, zda potom zamíří na lyže do bulharského Banska, nebo bude pokračovat na prkně v italském Piancavallu. V Bansku se poslední lednový víkend uskuteční hned tři závody v rychlostních disciplínách. Vedle plánovaného sjezdu a super-G bude v pátek další sjezd jako náhrada za Val d'Isere.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy