SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Kilde nedopustil další triumf Odermatta. Švýcara porazil o tři setiny

První super-G letošní sezony vyhrál v americkém Beaver Creeku švýcarský lyžař Marco Odermatt. Ve druhém jej však o tři setiny porazil Nor Andreas Aamodt Kilde. Třetí překvapivě skončil domácí Travis Ganong. Super-G poznamenal tvrdý pád Kjetila Jansruda, který skončil v ochranné síti.

Vítězná jízda Aleksandera Kildeho v super-G v Beaver Creeku

Odermatt si v Coloradu pojistil celkové vedení v seriálu i disciplíně.

Devětadvacetiletý vítěz SP z roku 2020 Kilde se prosadil poprvé v sezoně na pódium a hned na nejvyšší stupeň. Specialista na rychlostní disciplíny zároveň triumfoval poprvé od lednového pádu v tréninku, při němž si přetrhl zkřížený vaz v kolenu a musel předčasně ukončit ročník. Pro sedmé vítězství v kariéře si dojel s číslem šest, hned za ním jedoucí Odermatt s ním prohrál v přepočtu o 80 centimetrů. Třetí místo obsadil k radosti domácích fanoušků Američan Travis Ganong.

"Je to úžasné. Včera byl den na houby, dnes to ale bylo mnohem lepší," radoval se Kilde, jenž čtvrteční závod nedokončil. "Říkal jsem si, že dnes udělám pouze další krůčky, žádné velké riskování. A všechno do sebe zapadlo," dodal po třetím závodě po dlouhé pauze.

Těžký pád měl Kildeho krajan Kjetil Jansrud, jenž skončil v levotočivé zatáčce v ochranných sítích. Olympijský vítěz v super-G ze Soči 2014 si při pádu přetočil levé koleno a musel být ošetřován, nakonec se ale dokázal postavit a sjel na lyžích do prostoru cíle. S podezřením na zlomeninu klíční kosti a zranění kolena nicméně šestatřicetiletý Nor putoval do nemocnice ve Vailu.

SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - super-G: 1. Kilde (Nor.) 1:10,26, 2. Odermatt (Švýc.) -0,03, 3. Ganong (USA) -0,37, 4. Mayer -0,92, 5. Kriechmayr (oba Rak.) -0,95, 6. Pinturault (Fr.) -0,98, 7. Bailet (Fr.) -1,20, 8. Haaser (Rak.) -1,45, 9. G. Caviezel (Švýc.) -1,46, 10. Sander (Něm.) -1,56.

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 6 závodů): 1. Odermatt 180, 2. Mayer 130, 3. Kilde 100, 4. Kriechmayr 90, 5. Pinturault 80, 6. Sander 76.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 36 závodů): 1. Odermatt 330, 2. Mayer 230, 3. Kriechmayr 170, 4. Kilde 129, 5. Pinturault 125, 6. G. Caviezel 116.