Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Jizerská 50 málem kvůli sněhu nebyla. Nakonec vyhrála anketu o nejlepší lauf roku

Letošní Jizerská padesátka měla velké štěstí. Organizátorům se ji podařilo připravit navzdory nepřízni sněhu v situaci, kdy už v uskutečnění dálkového běhu mnozí nedoufali. Nyní byl tradiční závod zvolen závodníky a realizačními týmy za nejlepší akci desáté sezony seriálu Ski Classics.

Jizerská padesátka 2020
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"Nemám slov," reagoval ředitel David Douša, zástupce pořádající agentury Raul!, když v telefonu slyšel, že Jizerská padesátka u běžců vyhrála. "Je to velká čest, ale měli jsme větší šanci, protože se tři závody nekonaly," uznal Douša.

Kvůli nebezpečí šíření nemoci COVID-19 se v uplynulé zimě neuskutečnil především slavný norský Birkebeinerrennet a nejely se ani Reistadlöpet a závod z Ylläs do Levi. Jizerská 50 uspěla v hlasování před loňským vítězem, italskou Marcialongou.

Organizátoři letošního 53. ročníku měli s přípravou velké problémy. Kvůli nedostatku sněhu a oblevě hrozilo, že bude závod výrazně zkrácen a že se bude startovat v několika dnech. Pár dnů před startem se ale počasí zlepšilo, i nasněžilo, jelo se podle původního plánu a v den závodu 9. února svítilo slunce.

"Bylo to hodně náročné. Vypadalo to, že závod zrušíme, ale pak se na nás matka příroda usmála. Měli jsme velké štěstí. Byla to nejlepší neděle od roku 2013," řekl Douša a poděkoval za přípravu celému organizačnímu týmu.

Jizerskou padesátku letos vyhráli Švédka Brita Johanssonová Norgrenová a Nor Andreas Nygaard. Z domácích běžců byli nejlepší pátá Kateřina Smutná a dvacátý Jiří Pliska. Příští ročník je v plánu 14. února 2021.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy