Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jiroutek zkusí dostat zpátky do formy francouzské skokany

David Jiroutek povede od nové sezony francouzské skokany na lyžích. Sedmačtyřicetiletý kouč podepsal u reprezentace dvouletou smlouvu do konce olympijské sezony 2021/22. Se svými svěřenci se poprvé sešel v pondělí. 

David Jiroutek
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Francouzské skokany měl původně trénovat Rakušan Heinz Kuttin, ale v polovině května z ústní dohody couvl kvůli nabídce od německých sdruženářů. Úsek skoku a severské kombinace následně vypsal výběrové řízení a podle listu L'Équipe si z deseti nabídek vybral Jiroutka.

"Měl jsem rozjetých víc věcí, ale dvě kvůli 'koroně' nevyšly a tohle přišlo narychlo," řekl Jiroutek. V pondělí vyrazil na čtrnáctidenní kemp do Courchevelu, bez problémů projel autem Evropou a v úterý vedl první trénink. Z Francouzů se v uplynulé sezoně představil v SP jen mladý Mathis Contamine, který se do žádného závodu nekvalifikoval. Jonathan Learoyd loni v létě dvakrát bodoval v Grand Prix.

"O cílech jsme se zatím nebavili. Je potřeba vyhodnotit, na jaké jsou úrovni. Je to mladá skupina, nejstarší je dvacetiletý," podotkl Jiroutek. Se svěřenci se baví anglicky, ale slíbil, že začne pracovat i na své francouzštině. "Teď mám na začátek překladatelku, shodou okolností je to spolužačka Kamily (Rajdlové, manželky) z gymnázia," uvedl Jiroutek. 

"Je zvyklý na práci s nižším rozpočtem, jako je to u nás. Jeho svěřenci se už dostali na stupně vítězů ve Světovém poháru," řekl časopisu Nordic šéf francouzských skokanů a sdruženářů Jérome Laheurte.

Bývalý skokan Jiroutek vedl český národní tým poprvé v letech 2009-14 a poté od roku 2018 do letošního ledna, kdy byl kvůli špatným výsledkům odvolán. Mezitím působil v Rusku.

Ve Světovém poháru bude Jiroutek dalším českým hlavním koučem u zahraničního výběru po Michalu Doležalovi, jenž trénuje silný tým Polska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy