Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hvězdy zimních sportů budou v Česku jako doma. Pojede se čtveřice Světových pohárů

Hned čtyři zimní Světové poháry by se v příští sezoně měly konat v Česku. Vůbec poprvé se pojede SP ve snowboardcrossu, naopak nechybí biatlonová i běžecká zastávka v Novém Městě na Moravě. Do Špindlerova Mlýna by se pak mělo vrátit snowboardingové finále SP ve slopestylu. Vyplývá to z kalendářů disciplín schválených mezinárodní lyžařskou federací FIS a biatlonovou unií IBU. 

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Světový pohár ve snowboardcrossu je v plánu od 12. do 14. února na Dolní Moravě. Pro Samkovou půjde navíc o generálku před obhajobou titulu mistryně světa, o kterou by měla poté usilovat v čínské prefektuře Čang-ťia-kchou.

O týden později, 20. a 21. února, se v Novém Městě pojedou klasické sprinty a bruslařské závody na 10 km žen a 15 km mužů. I v tomto případě půjde o závěrečný test před mistrovstvím světa, které bude hostit Oberstdorf. Biatlonový svátek se v Novém Městě na Moravě uskuteční od 11. do 14. března a pořadatelé doufají, že tentokrát i s plnými ochozy.

Letos se závodilo začátkem března kvůli nařízení vlády bez diváků ve ztichlé Vysočina Aréně. Příští rok jsou v plánu sprinty, stíhací závody, smíšená štafeta a na závěr dvojice. "Je pro nás ideální, že bude v permanenci dvoukilometrový okruh, který vede nad tubusy nahoru. Tam máme ještě tribuny, fanoušci se nemusí přesouvat," řekl ředitel závodů Vlastimil Jakeš.

Je nám líto, video expirovalo.
Jiří Hamza hostem Studia ČT sport: O kompenzacích za ztráty v Novém Městě

"Každopádně to budou jarní závody. Půjde o to, v jaké kondici udržíme sníh. Ale podařilo se nám v podstatě nastříkat celé depo a budeme mít ještě dostatek času k přípravě během sezony. Věřím, že to bude v pohodě," doplnil.

Finále SP snowboardistů ve slopestylu muselo být letos ve Špindlerově Mlýně zrušeno kvůli opatřením proti koronaviru. Za rok se ale Šárka Pančochová a spol. vrátí, a to v termínu 25. až 27. března. "Myslím, že se fanoušci mají rozhodně na co těšit," uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský.

V dlouhodobém kalendáři figuroval na nadcházející sezonu i skokanský SP. Můstky na Ještědu však neprojdou potřebnou rekonstrukcí, proto Liberec už dříve od pořádání odstoupil. Ve výhledu naopak stále zůstává Světový pohár slalomářek, který by se měl v Krkonoších znovu objevit 4. a 5. března 2023. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy