Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pohár partnerských měst

Češi v paralelním slalomu nepostoupili. Pro zlato si na MS dojeli Karl a Nadyršinová

Bez českých reprezentantů, kteří vypadli v kvalifikaci, proběhly boje o medaile v paralelním slalomu na mistrovství světa ve snowboardingu. Pro zlato si v Rogle dojela mezi ženami Ruska Sofia Nadyršinová. Mužům kraloval pětatřicetiletý Rakušan Benjamin Karl, jenž získal už pátý titul v kariéře.

MS ve snowboardingu v Rogle
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Milos Vujinovic

Teprve sedmnáctiletá Nadyršinová, která vyhrála už kvalifikaci, v semifinále oplatila pondělní finálovou porážku šampionce v obřím slalomu Selině Jörgové a v závěrečné jízdě o zlato pak porazila i další Němku Ramonu Hofmeisterovou. Jörgová nakonec v paralelním slalomu brala bronz.

Karl vyhrál finálový duel s krajanem Andreasem Prommeggerem o devět setin sekundy. V jízdě o světový titul se spolu utkali už potřetí, oba předchozí souboje ve slalomu i v obřím slalomu v roce 2017 v Sierra Nevadě vyhrál Prommegger. Bronz dnes získal stejně jako v pondělí Rus Andrej Sobolev.

Čeští snowboardisté se ani ve druhém závodu na šampionátu, který kvůli zranění v pondělí musela opustit Ester Ledecká, ve vyřazovacích jízdách nepředstavili. Mladé závodnice Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily v kvalifikaci na 38., respektive 40. místě. Adam Počinek a Viktor Brůžek se seřadili na 48. a 49. příčce.

Mistrovství světa ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní slalom:

Muži: 1. Karl, 2. Prommegger (oba Rak.), 3. Sobolev, 4. Loginov (oba Rus.), ...v kvalifikaci 48. Počinek, 49. Brůžek (oba ČR).

Ženy: 1. Nadyršinová (Rus.), 2. Hofmeisterová, 3. Jörgová (obě Něm.), 4. Farrellová (Kan.), ...v kvalifikaci 38. Šonková, 40. Keclíková (obě ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy