Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Bauerovi běžci si užijí větší pohodlí. Tým si postavil servisní dodávku

Na nejvyšší sportovní úrovni často rozhodují maličkosti. Co nejlepší podmínky pro svůj tým se snaží zajistit Lukáš Bauer, jehož závodníci jezdí seriál dálkových běhů Ski Classics. Bauerův tým má nově k dispozici servisní dodávku, která ulehčí situaci především pro servis lyží.

Lukáš Bauer (druhý zprava) a jeho lyžařský tým
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Je to super věc. Všechno se pro nás hrozně zrychlilo - přijedeme na místo, nemusíme věci vyndávat, vybalovat a seřizovat, všechno máme už nachystané," uvedl Bauer, který je šéfem a majitelem eD system Bauer Teamu jezdícího seriál Ski Classics.

Ve Světových pohárech v biatlonu či běžeckém lyžování jsou servisní kamiony standardem. V dálkových bězích jsou k vidění menší varianty se dvěma pracovními místy upravené z dodávek. Bauer obě varianty zkombinoval a během měsíce postavil dodávku, která disponuje čtyřmi servisními místy díky unikátnímu výsuvnému systému.

"Máme větší komfort, servismani nikde nemrznou a nedělají v prachu. Je tam i faktor zdravotní, protože v autě je odvětrávání, aby škodliviny vznikající při přípravě lyží šly ven. Rychlejší lyže vám to ale samozřejmě nezajistí, pořád se může stát, že budou pomalé," řekl Bauer, který od letoška je i členem servisního týmu.

Závodníci Bauerova týmu neměli o ničem tušení a překvapení si užili na lednové La Diagonele. "Myslím, že se auto uvedlo skvěle, lyže si na Diagonele pochvalovala i Katka Smutná, která po téměř dvou letech vyhrála," řekl Bauer spokojeně.

Na zadní části vozu je velké foto jedničky družstva Kateřiny Smutné, což fanoušci uvidí o nadcházejícím víkendu na Jizerské 50. "Máme zajištěné místo hned v sousedství startu, takže budeme vidět. A doufám, že i výsledkově," dodal Bauer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy