Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Podklouznutí stálo Ondru evropskou olympijskou kvalifikaci, do Paříže postoupil Brit Roberts

Adam Ondra sahal po zdařilém boulderu po své druhé účasti na olympijských hrách. V závěrečném finále lezení na obtížnost však pravou nohou podklouzl a svoji cestu skončil podstatně dříve, než bylo potřeba. Vstupenku z evropské kvalifikace do Paříže si naopak vylezl po jediném topu večera britský reprezentant Toby Roberts. Ondra bude mít ještě šanci při sérii kvalifikačních závodů na jaře příštího roku.

Je nám líto, video expirovalo.
Ondra evropskou olympijskou kvalifikaci nevyužil, postoupil Roberts

Po boulderingu třicetiletý český reprezentant držel naději na vítězství. Poradil si se druhým a třetím boulderem a na dalších dvou zapsal druhou zónu. Nasbíral 68,9 bodu a měl minimální ztrátu devíti desetin bodu na druhého Robertse.

S patnáctibodovým náskokem v Lavalu vedl domácí Francouz Sam Avezou, ale ten pak pokazil obtížnost a uvolnil cestu soupeřům. Ondra nastupoval jako předposlední a útočil na průběžné vedení. V disciplíně, z níž má tři tituly mistra světa, ale v této sezoně není zdaleka tak dominantní, jako býval. Dostal se na 64 ze sta možných bodů, což stačilo jen na třetí místo se ztrátou osmi desetin na lídra Alberta Ginése ze Španělska.

Tím se Ondrova šance na postup rozplynula a ještě nastupoval Roberts. Osmnáctiletý Brit jako jediný vylezl až na vrchol a soupeřům nakonec nadělil přes 36 bodů. Ondra se v obtížnosti dělil s Ginésem o třetí příčku, porazil ho ještě Němec Yannick Flohé.

Šestý muž OH v Tokiu Ondra bude muset o Hry v Paříži bojovat na jaře, kdy z kvalifikační série postoupí deset nejlepších.

Výsledky evropské olympijské kvalifikace ve sportovním lezení

Kombinace:

Muži: 1. Roberts (Brit.) 169,8 b., 2. Ginés (Šp.) 133,7, 3. Avezou (Fr.), 4. Ondra (ČR) oba 132,9.

Ženy: 1. Bertoneová (Fr.) 171,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články