Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nordic Walking Tour Praha

Ondra v Bernu poleze o tři světové medaile i olympijskou účast

Největší českou nadějí na mistrovství světa ve sportovním lezení bude již tradičně Adam Ondra. Již v úterý nastoupí do šampionátu, kde se tři lezci a lezkyně můžou kvalifikovat na olympijské hry do Paříže v kombinačním závodě. Šanci uspět má i Eliška Adamovská, která před dvěma týdny skončila druhá na Světovém poháru v obtížnosti v Brianconu.

Je nám líto, video expirovalo.
Ondra a Adamovská míří na MS v Bernu. Ve hře je i olympiáda

Třicetiletý Ondra vozí ze světových šampionátů medaile už od roku 2009. Získal jich jedenáct, z toho čtyři zlaté – tři z obtížnosti, jednu z boulderingu. Právě v kombinaci těchto dvou disciplín se bude bojovat o Paříž, na předchozí olympiádě v Tokiu ještě patřila do kombinace i rychlost.

Ondru čeká hned první den MS kvalifikace boulderingu a formu si musí udržet po celých 12 dnů, neboť šampionát vyvrcholí právě kombinací. "Chtěl jsem toho natrénovat co nejvíc, být připraven tak, aby forma vydržela co možná nejdéle. A i proto jsem se rozhodl vynechat poslední dva závody Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Chamonix a Brianconu, přestože je mám velmi rád," řekl Ondra.

Na stěně v Bernu bude usilovat o tři medaile, ale za hlavní cíl označil právě kombinaci. "Vím, že do toho hned první den musím dát všechno, abych si zajistil dobrou půdu pro to, abych se nominoval mezi nejlepších 20 do té kombinační disciplíny. Potom se do finále probojuje osm závodníků, kteří si to teprve rozdají o tři nominační místa na olympijské hry," přiblížil.

Adamovská poprvé zasáhne do MS ve středeční kvalifikaci obtížnosti. "Briancon mi dal takový dobrý náboj, cítím se sebevědoměji. Větší šance si určitě dávám na obtížnost, ale především bych chtěla lézt uvolněně a nenechat se pohltit stresem," řekla Adamovská.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články