Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Ondra si posedmé podmanil legendární závod Rock Master a vyrovnal rekord

Dalšího úspěchu dosáhl sportovní lezec Adam Ondra. V italském Arcu totiž vyhrál posedmé v kariéře legendární a nejstarší závod Rock Master. Třicetiletý rodák z Brna porazil ve finále disciplíny duel úřadujícího mistra světa v kombinaci Rakušana Jakoba Schuberta a sedmým triumfem vyrovnal španělského rekordmana Ramóna Juliána Puigblanqueho. Soutěž žen ovládla slovinská hvězda Janja Garnbretová.

"Je to legendární závod s tradicí od roku 1987. Ve městečku, které je obklopeno skálami a pro nás s rodinou druhým domovem. Atmosféra byla úžasná, mám velkou radost a moc si toho vážím," hodnotil Ondra.

Jeden z nejlepších světových lezců na umělé stěně i skalách dominoval osmičlennému startovnímu poli plnému hvězd. Vyhrál závod duel, v němž speciální pravidla kombinují lezení na obtížnost a rychlost.

"Je to lezení na rychlost, ale oproti klasické disciplíně, v níž se závodí třeba na olympiádě, je cesta výrazně těžší, s lanem odspodu, musí se cvakat expresky," popsal Ondra.

Finálovou cestu zvládl za minutu a sekundu. "Letos byla cesta mírně těžší než obvykle. Nechal jsem tam všechno, Jakob chybiček nasbíral o něco více," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články