Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Ondra postoupil v kombinaci na MS do finále z šestého místa

Lezec Adam Ondra se dostal na lezeckém MS do finále kombinace boulderingu a obtížnosti. V semifinále nakonec skončil v postupové osmičce na šestém místě. V sobotu budou ve hře tři místa na olympijské hry 2024.

Je nám líto, video expirovalo.
Ondra postoupil do finále kombinace na MS

V odpolední boulderové části Ondra výborně začal. První dva "problémy" vyřešil a po odečtení desetiny bodu za každý pokus měl průběžně 49,7 z 50 bodů. Cenný byl zejména úspěch na úvodním boulderu, který vedle něj zdolal jen vítěz první části semifinále Sorato Anraku z Japonska. Ondrovi vyhovoval styl tohoto boulderu. "Jednička je jediný boulder, který bych považoval za lezení. Je to konzervativní boulder, kde rozhoduje to, o čem bylo lezení před deseti lety," řekl.

Po úspěchu na dvojce se mu ve druhé polovině boulderingu tolik nedařilo. Na trojce se na první pokus dostal do druhé zóny, což znamenalo deset bodů, na čtyřce zapsal jen první zónu na sedmý pokus, takže 4,4 bodu. Celkově byl Ondra spokojený. "To, co jsem mohl předvést, jsem předvedl. Těžko říct, jestli bylo na trojku nebo na čtyřku, ale v prvních dvou boulderech super," řekl třicetiletý český reprezentant.

Jeho součet 64,1 bodu byl o více než dvacet bodů nižší než výsledek vítěze boulderové části semifinále Anrakua, jenž za tři topy a jednu zónu číslo dvě získal 84,9 ze sta možných bodů. Na hraně postupu byli na děleném sedmém místě Američan Sean Bailey a Francouz Mickael Mawem, kteří měli 69,5 bodu. "V podstatě ta obtížnost je všechno odznova. Těším se na večer. Dnes jsem se cítil za tohle mistrovství asi nejlépe jak v rozlezu, tak v boulderech," doplnil ke svému průběžnému postavení Ondra.

V cestě na laně skončil Ondra pět chytů pod vrcholem, za 43. chyt zapsal osmdesát bodů. "S obtížnosti nejsem úplně spokojený. Čekal jsem mírně lepší výsledek, ale budu doufat, že v sobotu dokážu zalézt v obtížnosti, v té parádní disciplíně, lépe. Poslední dva kroky mi nesedly, dost náhle mně došlo a už jsem neměl sílu dotáhnout další krok," hodnotil svůj výkon.

Maximální počet sto bodů získali Japonec Anraku, Brit Toby Roberts a Rakušan Jakob Schubert, kteří vylezli až na top. Před Ondrou v jeho nejsilnější disciplíně skončil výkonem 45+ ještě Američan Colin Duffy. Ondra v semifinále získal 144,1 bodu a za vítězem této fáze soutěže Anrakuem zaostal o více než 40 bodů. Od medailové pozice, která bude v sobotu klíčová pro olympijskou kvalifikaci, ho dělilo zhruba 13 bodů. Ve finále se bude začínat od nuly.

Semifinále absolvovaly i ženy, kterým dominovala favorizovaná Slovinka Janja Garnbretová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články