Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary

Zranění připomnělo Březinovi MS v Helsinkách. Pro kvalifikaci na OH si ale stále věří

Krasobruslaři Michalu Březinovi světový šampionát ve Stockholmu nevyšel podle jeho představ. Připomněl mu také mistrovství světa v roce 2017, kdy v Helsinkách skončil až osmnáctý. Letos si ze švédské metropole odvezl ještě o jednu příčku horší výsledek. Oba šampionáty pro něj byly doprovázené bolestí, i když pokaždé jiného charakteru.

Michal Březina
zdroj: ČTK/AP autor: Martin Meissner

Březina na šampionát ve Finsku před čtyřmi lety zavzpomínal po volných jízdách. "Do Finska jsem tehdy už přijel na mistrovství světa s tím, že jsem měl problémy s kotníkem," řekl.

Ve Stockholmu byl ale před volnou jízdou fit. "Před závodem jsem určitě problémy neměl. V rozjížďce jsem udělal všechno, během prvních tří minut jsem byl hotovej. Hned druhého salchowa v rozjížďce jsem skočil jak nic. Že bych nebyl připravený nebo že by mi něco nešlo, to se říct nedá," líčil.

Všechno ale změnil pád přímo na bok při čtverném salchowu v úvodu volné jízdy. "Ani nevím proč, prostě jsem to otevřel. Možná trošku zkrat. Odraz byl v pořádku, ale pak jsem dopadl dopředu a šel jsem na bok," uvedl Březina. Bolest mu vystřelovala do celé levé nohy a s vypětím všech sil dokončil volnou jízdu tak, že to stačilo alespoň na kýženou olympijskou kvalifikaci.

Tedy zřejmě, protože výklady a propočty přímo v dějišti šampionátu jsou různorodé a divoké. "Je v tom takovej mišuňk, že budeme muset počkat do 11. dubna, až ISU přijde s nějakým vyjádřením. Ale měla by stačit, já jsem to taky počítal," řekl Březina. Byl by rád, kdyby olympiáda vyšla nejen jemu, ale i jeho sestře Elišce a sportovní dvojici Jelizaveta Žuková, Martin Bidař.

Po dalším testu na koronavirus se vydá domů do Kalifornie, žádná omezení po příletu ho nečekají. Půjde na lékařské vyšetření zraněného boku. "Uvidíme, co s tím mám. Asi mě čeká nějaký týden, možná čtrnáct dní pauza od ledu," odhadoval. Kvůli koronavirové pandemii bylo mistrovství světa jeho prvním závodem od loňského evropského šampionátu. Doufá, že v příští sezoně už bude moci absolvovat běžný závodní program před vrcholy sezony.

Volnou jízdu na hudbu Bryana Adamse si určitě nechá, vždyť ji naživo rozhodčí viděli jen dnes. "Bylo by to zbytečné vyhazování peněz skládat program kvůli jednomu závodu. Myslím, že se rozhodčím líbil. I s tím, že jsem tam v podstatě nic neudělal, tak druhá známka byla dobrá, skoro osmdesát. Kdybych odskákal, tak se blížila devadesátce," řekl.

Krátký program má oficiálně sice druhou sezonu stejný, ale ani ten ještě zdaleka není ohraný. "Domluvíme se Rafaelem. Jemu se ten kraťas docela líbí. A jel jsem ho jen na čtyřech závodech. Pokud něco předěláme, tak se dá ta hudba využít, že předěláme program a necháme hudbu," dodal svěřenec Rafaela Arutjunjana.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy