Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Zemřel stříbrný krasobruslař z OH 1960 Karol Divín, bylo mu 86 let

Po dlouhé nemoci zemřel krasobruslař Karol Divín. Stříbrnému medailistovi ze zimních olympijských her 1960 ve Squaw Valley bylo 86 let. V minulosti byl třeba mentorem Michala Březiny.

Je nám líto, video expirovalo.
Zemřel stříbrný olympijský medailista v krasobruslení Divín

Divín se narodil v Budapešti a jako desetiletý se přestěhoval s rodiči do Bratislavy, kde začal s krasobruslením. Na přelomu 50. a 60. let minulého století třikrát závodil na olympijských hrách.

Vedle stříbra ze Squaw Valley má páté místo z Cortiny d'Ampezzo 1956 a čtvrtou příčku při loučení s kariérou v Innsbrucku 1964. Je dvojnásobným mistrem Evropy, kde získal šest dalších medailí. Dva cenné kovy vybojoval na mistrovství světa.

Po skončení aktivní kariéry Divín trénoval mimo jiné ve Finsku a v Kanadě, kde spolupracoval například s mistrem světa Brianem Orserem. V roce 2001 se vrátil do Brna a byl jedním z koučů Michala Březiny.

"Vždycky budu mít v hlavě, jak jsem ho sledoval při nejrůznějších šampionátech v televizi. V paměti mi nejvíc utkvěl takový ten půlměsíc, který vyjížděl,“ vzpomínal na něj Jiří Daler, olympijský šampion v cyklistice a člen předsednictva Českého klubu olympioniků.

"Scházeli jsme se na nejrůznějších akcích, vyhlašování nejlepších sportovců a podobně. Bylo s ním vždy milé posazení. Poslední dobou na tom ale byl špatně," doplnil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články