Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Začíná ME v krasobruslení. Březina bere šampionát s nadhledem

Stockholm – České krasobruslení po odchodu Tomáše Vernera sází především na Michala Březinu. Na třetí titul za sebou bude v mužské kategorii na evropském šampionátu ve Stockholmu útočit Španěl Javier Fernández, který je jedním ze dvou obhájců evropského titulu startujících ve švédské metropoli. V mužské soutěži se představí i zkušený Pavel Kaška a debutant Petr Coufal. Mezi ženami bude startovat Březinova sestra Eliška. Premiéru na velké seniorské akci prožije český taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka. Seriál přímých přenosů nabídne ČT sport. První z nich startuje už dnes krátkým programem mužů od 10:50 na našem webu, od 13:05 s komentářem a od 14:10 i na ČT sport.

Michal Březina
zdroj: EPA autor: Tannen Maury

S Fernándezem změřil Březina síly na podzim na soutěži Grand Prix v Moskvě, kde za ním a Sergejem Voronovem obsadil třetí místo. Právě ruský obhájce stříbrné medaile Voronov a jeho mladý krajan Maxim Kovtun budou ve Stockholmu patřit k dalším medailovým kandidátům. Po loňské nevydařené sezoně může o pódium znovu bojovat i trojnásobný medailista z ME Francouz Florent Amodio.

Březina se snaží brát evropský šampionát s nadhledem. "Když nad tím člověk začne přemýšlet, tak ho to rozhodí. Chci předvést dobrý výkon," řekl čtyřiadvacetiletý krasobruslař, který má z ME vedle předloňského bronzu také tři čtvrtá místa.

Je nám líto, video expirovalo.
Host Sportovních zpráv: Tomáš Verner

Ženská soutěž by podle papírových předpokladů měla být v podstatě mezinárodním šampionátem Ruska. Osmnáctiletá Jelizaveta Tuktamyševová vyhrála finále seriálu Grand Prix a při debutu na ME mohou na mety nejvyšší pomýšlet i její šestnáctileté krajanky Jelena Radionovová a Anna Pogorilá. A to se kvůli fiasku na domácím šampionátu do nominace nedostala loňská šampionka Julia Lipnická, po zdravotních problémech chybí také olympijská vítězka Adelina Sotnikovová. Ruskou hegemonii se bude snažit narušit šestadvacetiletá Finka Kiira Korpiová, která se vrací po roční pauze vynucené zraněním.

Mezi tanečníky jsou hlavními kandidáty na titul úřadující mistři světa i Evropy Anna Cappelliniová a Luca Lanotte z Itálie. Mohou jim však šlapat na paty Francouzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron, kteří je na Grand Prix v Šanghaji porazili. S novým partnerem Ruslanem Žiganšinem bude o medaile usilovat obhájkyně stříbra Jelena Ilinychová z Ruska.

Ve sportovních dvojicích chybějí kvůli partnerově rekonvalescenci po zranění ramena obhájci titulu a olympijští šampioni Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov z Ruska. Největšími favority budou jejich krajané Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov, stříbrní medailisté ze Soči. Český krasobruslař v italských barvách Ondřej Hotárek tentokrát nastoupí s novou partnerkou, dlouholetou závodnicí v kategorii žen Valentinou Marcheiovou.

Program ME

Středa 28. ledna:

11:00 muži - krátký program (od 10:50 na webu, od 14:10 i na ČT sport),

17:55 taneční páry - krátký tanec (od 17:45 na webu, od 20:50 i na ČT sport).

Čtvrtek 29. ledna:

11:00 ženy - krátký program (od 10:50 na webu, od 15:00 i na ČT sport),

18:30 taneční páry - volný tanec (od 18:20 na webu, od 20:00 i na ČT sport).

Pátek 30. ledna:

14:00 sportovní dvojice - krátký program (od 13:50 na webu, od 14:50 i na ČT sport),

18:00 muži - volný program (od 17:50 na webu, od 20:00 i na ČT sport).

Sobota 31. ledna:

12:00 ženy - volný program (od 11:50 na webu, záznam od 15:35 na ČT sport).

Neděle 1. února:

10:30 sportovní dvojice - volný program (od 12:00 na webu, od 12:35 i na ČT sport).

15:00 závěrečná exhibice

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy