Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Verner je zdravý a připravený vrátit se do špičky

Praha - S podobným cílem jako před rokem vstoupil krasobruslař Tomáš Verner do nové sezony. Evropský šampion z roku 2008 by se opět rád zařadil do skupiny medailových kandidátů na vrcholných akcích. Oproti předešlému roku však jedna podstatná změna nastala: šestadvacetiletý krasobruslař je zdravotně v pořádku.

Tomáš Verner
zdroj: ČTK/AP

"Poslední tři čtyři měsíce jsem zdravý, z toho mám největší radost, a proto jsem i celkově spokojený," řekl Verner. V minulé sezoně jej trápily velké problémy se zády, proto například začal závodit až v listopadu.

Momentálně už má za sebou dva závody - v Oberstdorfu a v Bratislavě. "Vstup do sezony byl vlažný. Nemám z toho dobrý ani špatný pocit. Není to katastrofa, abych musel pro sezonu něco měnit," uvedl rodák z Písku, který byl v Německu šestý a na Slovensku třetí. Nyní už opět trénuje v Torontu a příští týden jej čeká první velký test v sezoně - Americká brusle, úvodní závod seriálu Grand Prix.

Svěřenec amerického trenéra Roberta Emersona udělal po loňské nepříliš vydařené sezoně řadu změn. Nadále se připravuje v Kanadě, ale jeho trenérská skupina se značně rozrostla. Nově spolupracuje se specialisty na techniku, skokovou techniku, na kondici, na piruety, na skluz nebo s fyzioterapeutem.

Tomáš Verner:

"Mám kolem sebe výborný tým lidí, kteří pracují na tom, aby moje bruslení bylo zpět komplexní, a hlavně pracujeme na tom, abych mohl přinášet něco nového na led. Abych se neopakoval a přinesl divákům něco, co se jim bude líbit."

Početný realizační tým je ale i finančně náročný. "Není to levné, ale já ty lidi potřebuju. Pro mě je výhodnější platit si trenérku na kondiční přípravu, která mě kontroluje, než platit doktory. Snažím se například předejít problémům, které jsem měl v minulé sezoně," uvedl Verner.

Verner má nový krátký a pozměněný volný program

Do nové sezony vstoupil s novým krátkým programem a pozměněnou volnou jízdou. "Změnil jsem první dvě minuty. Nechtěl jsem ji měnit celou, protože loni jsem ji moc neukázal. Byl jsem více zraněný a nemocný. Teď se chci držet plánu závodit a být zdravý. Uvidíme, jak to půjde," podotkl Verner.

O konkrétních cílech pro sezonu mluvit nechce. "Je to ale celkem jednoduché. V Grand Prix nejde ani o účast ve finále, ale mít medaile. Zásadním podnikem pak bude mistrovství České republiky, kde se chci předvést. A určující závod pro celou sezonu bude mistrovství Evropy, od kterého se bude vše odvíjet. Chci se vrátit tam, kde mi stabilní výkon zajišťoval, že jsem patřil k nejlepším na světě," uvedl Verner.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy