Následuje
Evropská liga UEFA

V Sapporu padaly rekordy. Kostorná, Číňané i Papadakisová se Cizeronem přepisovali tabulky

Závěrečná krasobruslařská Grand Prix nabídla hned v prvním dnu několik rekordů. V japonském Sapporu měnily historický zápis v krátkém programu Aljona Kostorná a čínská sportovní dvojice Suej Wen-ťing a Chan Cchung, v rytmickém tanci se to zase podařilo čtyřnásobným světovým šampionům Gabrielle Papadakisové a Guillaumovi Cizeronovi. Přímé přenosy z druhého závodního dne sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz i o víkendu, v sobotu od 6:35, 8:50 a také 11:25.

Aljona Kostorná
zdroj: Reuters autor: KYODO

Šestnáctiletá Kostorná vyhrála v Sapporu bitvu trojitých axelů. Vedle tohoto náročného skoku zvládla ve velkém stylu i všechny další prvky a vylepšila si osobní rekord na 85,04 bodu. O více než bod tak překonala dosud nejlepší výkon Japonky Riky Kihiraové, která ho předvedla na závěr minulé sezony při World Team Trophy.

Tato sedmnáctiletá krasobruslařka má rovněž v repertoáru trojitý axel, který úspěšně zařadila i do krátkého programu. Na rozdíl od Kostorné se ale nevyhnula drobným chybám a před volnými jízdami nabrala více než pětibodovou ztrátu.

Ve sportovních dvojicích zazářili dvojnásobní mistři světa a stříbrní olympijští medailisté Suej Wen-ťing a Chan Cchung, kteří známkou 81,27 překonali dosud nejvyšší známku Rusů Jevgenije Tarasovové a Vladimira Morozova z posledního MS. Vedou zhruba o deset bodů.

Blýskl se i aktuálně jasně nejlepší taneční pár Papadakisová, Cizeron, který se jako první dostal v rytmickém tanci přes 90 bodů. Tuto hranici překonal o tři setiny.

K rekordu měl blízko i dvojnásobný olympijský šampion Juzuru Hanju. Za krátký program získal 109,34 bodu, což je o pouhých 1,19 bodu méně než jeho světové maximum. Před volnou jízdou vede téměř o osmnáct bodů před Francouzem Kévinem Aymozem.

NHK Trophy v Japonsku je posledním ze šesti dílů letošního seriálu Grand Prix. Ten vyvrcholí finálovým závodem, který se uskuteční za dva týdny v Turíně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy